pl | en

Pierwszy zestaw stereo z kolumnami podstawkowymi

Witam serdecznie!

Chciałbym prosić o pomoc w doborze zestawu stereo. Chodzi o wzmacniacz zintegrowany + odtwarzacz CD + zestaw kolumn podstawkowych. Budżet to 7 tys. zł, bez standów. Z tym, że jeśli możliwe jest stworzyć dobry zestaw w niższej cenie, takie propozycje również są mile widziane.
Moje pomieszczenie to 8 m. kw. Muzyka jakiej słucham to rock, jazz, pop, soul, muzyka klasyczna. Zestaw może również służyć do filmów. Dosyć dużo czytałem, ale im więcej czytam, tym trudniejszy staje się wybór:)

Do tej pory przyglądałem się następującym zestawom:

Marantz PM-6003 + Marantz CD-6003 (ewentualnie zestaw 7003)
Pioneer A-A6-J + Pioneer PD-D6-J
Vincent SV-129 + Vincent CD-S2
Rotel RA-05 + Rotel RCD-06
Yamaha A-S700 + Yamaha CD-S700

Co do kolumn moją uwagę zwróciły następujące modele:

ATC SCM 11
Dynaudio DM2/6 i 2/7
Vienna Acoustics Haydn Grand
Focal Chorus 807V

Powiem szczerze, że nie mam doświadczenia i nie słuchałem zbyt wielu zestawów. Od sprzętu oczekuję naturalności i rozbudowanej stereofonii. Chciałbym, by pasma były w miarę wyrównane, czyli brak mocno odczuwalnej, wycofanej średnicy, wysokich tonów bądź basu. Bas nie powinien męczyć, ale musi być zauważalny i kontrolowany.

Byłbym wdzięczny za skrócony opis tego co do czego pasuje i jakich wrażeń odsłuchowych mogę się spodziewać po konkretnym zestawie. Interesuje mnie również Pana typ na zestaw w tym przedziale cenowym spoza listy sprzętu wymienionego przeze mnie. Być może patrzę w złym kierunku i zupełnie co innego trafi w moje gusta. Jestem otwarty na wszelkie skorygowanie i porady, z góry dziękuję!

Tomasz
Witam!

Niestety nie mam czasu na to, żeby opisywać wszystkie zestawienia :( Myślę jednak, że z powyższych, biorąc pod uwagę, że to ma być przede wszystkim zrównoważony system, najlepiej zagrałby Marantz z Dynaudio DM 2/7 (nieco dokładniej) i Rotel z ATC (cieplej). I poniżej tego raczej bym nie schodził, bo pewnie za jakiś czas chciałby pan to wszystko wymieniać… I do tego kable Supra (Maratnz) lub Audionova (Rotel) i będzie super.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła