pl | en

JAKI ODTWARZACZ CD (za 8000 zł)

Witam!

Od około 2013 roku byłem użytkownikiem zestawu:
- Ayon 07s
- Leben 300 xs
- Harbeth 30 i Harbeth 30.1

Słuchanie tego zestawu było bardzo miłe, mogłem godzinami słuchać płyt. W roku 2018 sprzedałem sprzęt, żeby zainwestować w otwarcie hodowli ryb. Ponad tydzień temu pojechałem do Warszawy i kupiłem wzmacniacz a za dwa dni kolumny. Obecnie posiadam:
- Heed Obelisk Si
- Harbeth 30.1

Ayona 07s już nie ma w sprzedaży, jaki mogę kupić odtwarzacz do mojego zestawu? Budżet około 8000 zł. W sprzedaży na hifispark.com widziałem odtwarzacz Ayon 1sx, nie wiem jak gra. W trakcie zakupu mogłem posłuchać zestawu firmy Naim z Harbeth 30.1 i jak dla mnie to za ciężki, ciemny , mięsisty dźwięk. Nie sprawiał mi przyjemności.

Słucham bluesa, ogólnie spokojnej muzyki i niezbyt głośno. Wzmacniacz Lavardin ISX, który mogłem posłuchać w trakcie zakupów z Harbeth 30.1, bardzo mi przypadł do gustu. Podsumowując bardzo podoba mi się dźwięk zestawu Ayon – Leben (Lavardin) - Harbeth 30.1.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Andrzej


Panie Andrzeju!

Wydaje mi się, że mógłby pan poszukać czegoś z drugiej ręki. Rozglądałbym się za używanymi odtwarzaczami włoskiej firmy Lektor, to naprawdę świetnie brzmiące urządzenia, o dokładnie takim, dźwięku o jaki panu chodzi. Z nowych urządzeń – może jest gdzieś jeszcze odtwarzacz HDCD firmy Restek? Niewielki, ale też bardzo fajny. A jeśli nic nie wypali, to po prostu Rega (np. Saturn). I, kto wie, czy nie byłoby to najlepsze rozwiązanie, bo będzie pasowała do Heeda :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła