pl | en

Chario CIELO czy AudioSolutions FIGARO M

Dzień dobry Panie Wojtku!

Miałbym (kolejną) prośbę o poradę. Od ponad 10 lat cieszę się kolumnami Vandersteen 1C, które przeżyły 2 wzmacniacze i dopiero 3-ci, aktualny – Ayon Spark III, ver.2 (plus kabelki AR Triple C od Pana) pokazał ile one potrafią.

Moje aktualne (i raczej docelowe) źródła to: Acoustic Signature WOW! z wkładką Zephyr Star i od kilku miesięcy AYON CD-1 mk II (premiera na AVS 2019), podłączony przez IC AR Triple C a zasilany z listwy KBL, kablem Himalaya (znane Panu ;) który stał się głównym źródłem. Nadszedł czas na wymianę poczciwych 1C, na nowe kolumny, które mają pozostać na długo a może nawet na zawsze.

Moje typy (i poziom cenowy) to recenzowane przez Pana Chario Cielo oraz chyba jeszcze lepsze (niestety ;) AudioSolutions FIGARO M. Niestety - dlatego, że już właściwie byłem nastawiony na zakup Cielo, które oprócz tego, że jak Pan pisze, grają pięknie, to nie są tak duże i ciężkie jak Figaro M. Ma to oczywiście znaczenie praktyczne, 3. piętro bez windy, niezbyt duże pole odsłuchowe, a Figaro M trochę miejsca zajmują. No i samo ich ustawianie (przesuwanie itp.) również kłopotliwe... Pisze Pan co prawda, że znikają z pomieszczenia, ale chyba tylko wtedy, kiedy grają niestety ;)

Nie mam praktycznej możliwości porównania tych kolumn u siebie stąd miałbym prośbę o Pana opinię, jak istotne są różnice w dźwięku między jednymi i drugimi kolumnami, szczególnie w aspekcie definiowania przestrzeni oraz basu, i na ile może być to słyszalne w moim lub nieco lepszym (ale dalekim od top high-endu) systemie? Czy będą to niewielkie, czy istotne różnice w dźwięku?

Chyba, że miałby Pan jeszcze inne sugestie, będę również wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę kolejnego udanego muzycznie i nie tylko Rocku :)
Marek


Pani Marku!

Prawdę mówiąc, obydwie kolumny są bardzo fajne i mógłbym mieć obydwie. Ale grają dość znacząco odmiennie. Chario są po prostu cieplejsze i bardziej plastyczne, to takie pastelowe, przyjemne granie. Figaro są bardziej rozdzielcze, lepiej różnicują i są bardziej dynamiczne, ale nie mają takiego uroku wewnętrznego, jak Chario. Wszystko więc zależy, czego pan szuka.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła