pl | en

Pierwsze stereo – rok później

Drogi Panie Wojtku!

Z powodu małych perturbacji do zakupu mojego pierwszego, porządnego stereo wracam po prawie roku. Jestem po pierwszym odsłuchu  i chyba znalazłem kolumny i wzmacniacz o jakie mi chodziło.

Testowałem 3 zestawy kolumn, pierwszy to  Pylony Diamondy, ale 25-tki ( podobno 28-ki będą za duże do moich 18 m2). Grały nieźle, ale dół był trochę za bardzo rozciągnięty i buczący. Kolejne były Audiovector QR3, tu było zdecydowanie więcej szczegółów, bas bardzo punktowy, ale jakiś taki bez mocy. Trzecia para to Audio Physic Classic 8 i to one pokazały klasę - szczegółowość podobna do QR3, ale moc sporo większa. One zdecydowanie wygrały.

W przypadku wzmacniaczy testowałem Audiolab 6000A, Roksan Candy K3, Fezz Audio Luna, Moon 250i. Wygrał proponowany przez Pana Roksan. Audiolab to nie ta liga, droższy Moon nie zagrał lepiej, a brakuje mu np. Bluetootha. Co ciekawe Roksan grał dla mnie podobnie do Fezz Audio Luny, mimo że droższy, to jego eksploatacja będzie jednak łatwiejsza (rozgrzewanie lamp i późniejsza ich wymiana). Chyba jeszcze nie jestem gotowy na „lampę", a Roksan z AP Classic 8 zagrał według mnie super.

Myśli Pan, że na początek jest sens zostawić kable Chord Rumour 2 z obecnego sprzętu  i dopiero po wygrzaniu nowego zestawu sprawdzić kilka modeli? Czy lepiej od razu zainwestować w jakiś konkretny kabel? Zastanawiam się jeszcze nad odtwarzaczem strumieniowym, ale w jego przypadku na dzień dzisiejszy byłbym w stanie wydać maksymalnie ok. 3 tys. PLN. Pytanie, czy jest sens kupować tego typu urządzenie za taką kwotę, czy lepiej dozbierać ? Tylko pewnie można tak bez końca…

Chciałbym jeszcze raz podziękować za pomoc, ponieważ dzięki Panu testy mogłem zawęzić do kilku urządzeń, a z Roksanem i Luną trafił Pan w moje gusta w 100 %.

Pozdrawiam
Jacek


Panie Jacku!

Wzorowo wykonał pan swoją część roboty – o to właśnie chodzi, o własne poszukiwania. Cieszę się, że znalazł pan właściwy wzmacniacz :) Z kablami zawsze jest tak, że lepiej poczekać, bo dźwięk systemu jeszcze trochę się zmieni. Ale tak po miesiącu można zacząć się rozglądać.

Co do streamera, to nie ma sensu za bardzo czekać, bo musiałby pan wydać sporo więcej, żeby znaleźć coś lepszego. Za 1500 złotych kupi pan streamer Marantz NA6005. Może pan też pójść wyżej w cenniku – im wyżej, tym lepiej :) I będzie dobrze :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła