pl | en

Cambridge Audio – z czym zestawić?

Szanowna redakcji!

Stałem się posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio 351A, dotychczas posiadałem głownie japońskie konstrukcje, z przerwą na NAD C338. Nigdy nie miałem wzmacniacza na scalonych końcówkach mocy. Muzyka jakiej słucham to jazz, muzyka z Nowego Orleanu, rock, ogólnie wszystkiego po trochę, z wyjątkiem elektroniki Pokój ma powierzchnię 19 m.kw.

Moje kolumny to Elac Debut B5, odtwarzacz plików Auralic Aries Mini, kable głośnikowe (tanie, ale tak mi kiedyś doradzono i jestem zadowolony) Supra Classic 4 mm z bananami Melodika, interkonekt Supra Dual, DAC Nostromo UX1 Premium. Odtwarzacz CD to obecnie Pioneer PD10, który chyba wyzionie ducha i zastanawiam się nad nowym w przedziale do 1500 zł (nowy lub lekko używany). Jaki byście polecili CD? Chodzi o to, aby z CD Azur 351a nie było zbyt ostro. Czy moje obecne kolumny Elac to dla niego dobre towarzystwo?

Przyznaję, że u poprzedniego właściciela wzmacniacza, przy zestawieniu go z kolumnami Elac Debut B6, bas strasznie dudnił. W moim zestawieniu z modelem Debut B5, ze względu na mniejsze głośniki, jest go trochę mniej (nie lubię dużego basu - zatykam nawet otwory bas-refleks). Moje kolumny stoją na komodzie i na podkładkach antywibracyjnych z bardzo gęstej pianki.

Ostatnio pojawiła się nowa podstawowa seria Cambridge Audio AXA35, która zastąpiła serię Topaz. Może zainteresować się odtwarzaczem CD z nowej serii budżetowej CA? W przypadku kolumn, jeżeli miałoto by być na długie lata, to rozważam ich zmianę  może  Castle Richmond Anniversary (lubię mniejsze monitorki), lecz coraz trudniej z ich dostępnością.

Pozdrawiam i liczę na kilka podpowiedzi.
Grzegorz


Witam!

Wymiana odtwarzacza CD na nowy jeszcze do niedawna wydawała się niemożliwa, szczególnie w niższych przedziałach cenowych. Teraz kilku producentów znowu ma w swojej ofercie takie urządzenia – z korzyścią dla audio :)

Ale do rzeczy – nowa seria Cambridge Audio wydaje się naprawdę świetnym wyborem. problemem jest to, że jeszcze jej u siebie w domu nie słyszałem, więc nie wiem co powiedzieć… Ale już niedługo będę miał do testu jeden z tych odtwarzaczy, będę więc mógł coś więcej powiedzieć.

Ale ma pan wątpliwości również co do kolumn – Castle rzeczywiście zagrałyby szybszym i krótszym basem. Ale też mają nieco wyżej postawiony punkt ciężkości i potrzebują czegoś droższego niż pański CA. Dlatego posłuchałbym raczej czegoś z oferty Pylon Audio – to są kolumny, które grają z szeroką gamą urządzeń.

Warto by więc posłuchać takiego zestawienia w jakimś salonie audio.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła