pl | en

Dobry wieczór!

Chciałabym poznać Pana opinię, jeśli oczywiście zechce mi Pan poświęcić trochę czasu.

Obecnie moje zestawienie muzyczne składa się z transportu i przetwornika CEC TL 3N + CEC DA 3N, wzmacniacz to SPEC RSA M3 EX i monitory AMPHION ARGON 3S. Kabelki głośnikowe i sygnałowe to podstawowe  SYNERGISTIC RESEARCH LEVEL1. Tak naprawdę nie wiem, do czego mogłabym się przyczepić, preferuję brzmienie lampowe, analogowe - dlatego nieprzypadkiem znalazł się u mnie właśnie wzmacniacz jak SPEC. Naprawdę ten dźwięk ma coś z lampy i ogólnie wielka klasa.

Ale cały czas nie daje mi spokoju myśl, że dopiero z prawdziwą lampą poszukiwanie tego jedynego wzmacniacza mogłoby się zakończyć. Słyszałam kilka lamp, które na rynku wtórnym byłyby w moim zasięgu - między innymi wzmacniacze Ayona, wyższe modele, Octave V70 se, V 80 se, Audio Research Vsi 75 i – jak dla mnie – paradoksalnie brzmiały mniej lampowo niż mój SPEC. Moim zdaniem to, jak grały te piecyki nie przekładało się na prawdziwe lampowe brzmienie, jakie dają lampy, np. 300b.

Mam do Pana kluczowe pytanie: na początek, jaki wzmacniacz mógłby zastąpić mojego SPECa? Słyszałam dużo dobrego o polskiej produkcji JAG ELECTRONICS np. model 300b mk II. W tym wypadku mogłabym myśleć o zakupie nowego, bo cena nie jest z kosmosu, jak w przypadku wielu innych firm niekoniecznie grających lepiej. Czy może nie doceniam mojego SPECa? Tutaj, licząc na poprawę, trzeba by wydać znacznie więcej niż na JAG-a. Nie chciałabym przekroczyć kwoty 15 000 zł. Może mi Pan coś doradzi? Wiem, że wiąże się to także z wymianą kolumn itd., ale jeśli ma to sens, to chciałabym spróbować i zacząć od wzmacniacza. Jeśli oczywiście jest to możliwe, przy założonym budżecie. 

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
Zosia
Pani Zofio!

Ma pani naprawdę fajny system, trudno się do niego przyczepić – ale to już pani wie :)
Prawdę mówiąc zarówno źródło, jak i wzmacniacz mogą z panią zostać na zawsze, nie widzę potrzeby ich wymiany. Zmiany w dźwięku upatrywałbym w zmianach kabli, elementach zasilających, antywibracyjnych itp. Właściwie kosmetyka. Ale największą zmianę i to w kierunku, którego pani chyba oczekuje, zrobiłaby zmiana kolumn – na któreś z modeli „BBC”, czyli Harbethy lub Graham Audio. Opcjonalnie – Spendor, ale z serii A (np. A7). Proszę pożyczyć do odsłuchu któreś s tych kolumn, a zobaczy pani, że z CEC-em i SPEC-em będzie magia :)

Pięknych, spokojnych świąt przy okazji życzę!

Wojciech Pacuła