pl | en

Witam serdecznie!

Panie Wojtku, pozwoliłem sobie po raz kolejny zwrócić się do Pana z pytaniem. Kto jak kto, ale Pan jako osoba zawodowo zajmująca się tematyką audio i ze względu na ilość odsłuchanego sprzętu, będzie miał „najszersze spojrzenie" na rynek i oferowany przez producentów sprzęt.

Obecnie jestem w posiadaniu i słucham zestawu składającego się z:

Haiku Audio Bright mk4, Spendor A5R, CEC TL51XR
Okablowanie zestaw Siltech Classic Anniversary 550
Listwa Gigawatt PF-2 z kablem PAL PowerCord Super
Zasilanie CD: Siltech SPX-380CL
Zasilanie wzmacniacz: Gigawatt LC-2 MK3

Pod wzmacniaczem: nóżki antywibracyjne 3 sztuki Franc Audio Accessories – całość stoi na 9 cm podstawie ze sklejki, pod odtwarzaczem CD: nóżki antywibracyjne 3 sztuki PAB Ceramic 5N – całość stoi na 9 cm podstawie ze sklejki.

Pomieszczenie ze skosami ma wymiar 5 m x 6 m (po podłodze) z grubą wykładziną i jest częściowo zaadoptowane akustycznie ustrojami Addictive Sound. Kolumny ustawione na dłuższej ścianie. Chciałem dokonać zmiany źródła lub zakupu DAC-a. Ponieważ lubuję się w płytach CD, mam ich sporo, a i sam proces umieszczania ich w odtwarzaczu jest miłym „rytuałem" (nie wszyscy to pewnie zrozumieją) postanowiłem, że dobrym pomysłem będzie zakup przetwornika.

Posłużenie się CEC-em jako transportem wydaje mi się dobrym pomysłem – jest to jednak solidnie zrobione urządzenie z napędem paskowym. Do tego czyta wszystko bez zająknięcia. Chciałbym uzyskać lepsze efekty stereofoniczne, przestrzenne, zrobić coś, aby akcja działa się głębiej, szerzej. Trochę brakuje mi w dźwięku powietrza, wydaje się, że gra to zbyt dużymi plamami. Dźwięk ma być ciepły, dynamiczny niemęczący przy długim słuchaniu i z dobrym basem. Słucham głownie jazzu (raczej małe składy) czasami klasyka, najczęściej kameralna.

Budżet to jakieś 5-6 tys. zł. Jeśli za mało to będę musiał „dozbierać" :) (może coś z rynku wtórnego).
Oczywiście jeśli będzie to opcja z DAC, to dochodzi kabel cyfrowy – ale na to będą przewidziane osobne środki. Proszę o ewentualną poradę również w kwestii „łączówki" CD-DAC.  

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Przemek z Bydgoszczy
Panie Przemku!

Postarał się pan :) Rzadko spotyka się systemy od początku do końca przemyślane, jak pański. Pierwszym przetwornikiem, który od raz przychodzi na myśl to Mytek Brooklyn DAC+. Ma wszystko, czego pan potrzebuje. Ale można też inaczej, lepiej – Exogal COMET PLUS DAC lub Amare Musica DIAMOND TUBE DAC DSD, niestety będzie drożej. Jeśli więc chce pan trzymać się budżetu, to chyba po prostu Mytek. I po sprawie…

A kabel? Dwie możliwości: Acrolink (dokładniej, bardziej dynamicznie) lub Acoustic Revive (cieplej, niżej).

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła