pl | en

Witam ponownie panie Wojtku!

Do dzisiejszego dnia nie wymieniłem kolumn lecz coś innego. W międzyczasie pojawiła się okazja na szybką wymianę odtwarzacza Accuphase DP-400 na wyższy model DP-430, który recenzował pan w HF. Teraz jednak chcę wymienić moje małe kolumny B&W CM1 na coś lepszego. Doradzał mi pan m.in. Dynaudio Contour 20, lecz w tym czasie pojawiła się jubileuszowa wersja Special Forty. Może akurat to będzie dobry wybór? Jak pan sądzi?

Ostatnio jednak myślę też o kolumnach podłogowych. Niewielkich, bo w 16 m2 musza się jakoś zmieścić :) Może cos pan doradzi? Budżet to około 16 tys. zł. Wiem też, że jest pan zwolennikiem dobrych kabli sieciowych. Jakie by pan mi doradził do mojego systemu ?

Pozdrawiam serdecznie 
Tomek
Panie Tomku!

Special Forty, to jest to i jeślibym wymieniał kolumny podstawkowe na podstawkowe, to właśnie na takie. Ale absolutnie rozumiem chęć wypróbowania czegoś zupełnie innego :) Jeślibym ja miał teraz coś do pańskiego systemu i do takiej powierzchni kupować, to byłyby to Spendory A4 – nie tak drogie, ale zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na kabel sieciowy, a nawet na kable do całego systemu.

Nie wiem tylko, czy charakter tego dźwięku, po Bowersach, panu będzie odpowiadał. Proszę ich posłuchać i napisać, czy to ten kierunek, czy inny. Bo jeśli ma być szybciej i jaśniej, to pewnie szukałbym czegoś w rodzaju kolumn polskiej firmy Audioforma – testowałem ostatnio, posłuchałbym wyższego modelu.

A kable sieciowe? – To akurat proste: Oyaide, Furutech, KBL – któraś z tych firm.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła