pl | en

Witam!

Chciałbym zadać pytanie związane z testem podstawek kwarcowych RIQ-5010. Podczas spotkania KTS testowane były dwie wersje: przezroczysta i "zadymiona" . Choć pod urządzeniami ich wpływ budził kontrowersje to umieszczenie ich pod mosiężnymi podkładkami SPU-8 przyniosło pozytywny efekt. 

Mój system to:
Ayon NW-T , CD-35 , SPIRIT III (KT150) , Avantgarde Pico.
Co chcę osiągnąć: dalszą poprawę "gładkości" dźwięku przy zachowaniu jego obecnej rozdzielczości. Nie lubię nadmiernej analityczności i nerwowości przekazu .

Czy mógłbym prosić o wskazówki co byłoby lepsze w osiągnięciu zamierzonego efektu : 
1. Pod kolumnami RIQ-5010 (która wersja ?) + podkładki SPU-8 które juz posiadam, czy
2. Upgrade fabrycznych nóżek odtwarzacza CD na te z wersji HF Franc Audio Accessories Ceramic Feet ?

Dziękuję i pozdrawiam
Rafał

PS.
Od kilku lat jestem czytelnikiem „High Fidelity” i cenię go nie tylko za testy urządzeń, ale również za bardzo ciekawe tematy pojawiające się w prezentowanych artykułach wstępnych  i wywiadach. To dzięki HF przeczytałem esej "Pochwała cienia" i wraz z żoną obejrzeliśmy filmy "Bunt" i "Harakiri". Zawsze chętnie czytam nowe wydania, a nawet wracam do wydań archiwalnych. Pragnę podziękować za zaangażowanie jakie wkłada Pan w prowadzenie HF oraz życzę dalszych sukcesów w Nowym Roku 2018!
Panie Rafale!

Bardzo dziękuję za miłe słowa, to zawsze dobrze nastraja do pracy:)

Co do podkładek, to od tamtego czasu, a było to parę lat temu, przekonałem się do nich całkowicie i używałem ich przy różnych okazjach – ale właściwie zawsze była to ciemna wersja. W pańskim przypadku lepiej byłoby jednak zastosować podstawki Franc Audio – jeśli się da, to je wkręcić. Pod CD, ale bez wkręcania, równie dobry pomysł, to… użyć je razem z RIQ-5010, zamiast aluminiowych krążków, które przychodzą z Francami – słuchałem tak naprawdę długo.

Ale jeśli chodzi o gładkość itp. to proszę wypróbować X Block firmy Verictum, na CD, na odtwarzaczu plików, albo na przedwzmacniaczu. Zobaczy pan, jak to fajnie działa :)

Pozdrawiam serdecznie i również życzę dobrego Nowego Roku!!!
Wojtek Pacuła