pl | en

Witam serdecznie!

Ze względu na ciekawe testy urządzeń Hi-Fi i profesjonalizmu jestem Państwa stałym czytelnikiem. Mój system stereo sukcesywnie buduję i ulepszam już od 20 lat. Od jakiegoś czasu (hobby) buduję również kolumny głośnikowe klasy hi-end.

Mam związane z tym pytanie: próbuję dla mojego kolegi, do wzmacniacza Baltlab Endo 2, dobrać odpowiedni odtwarzacz CD/DAC. Jak do tej pory moim faworytem był testowany na łamach Państwa miesięcznika Musical Fidelity M3scd, lecz zaczynam wątpić czy faktycznie nie nałożą sie tutaj tak zwane dwa minusy, czyli przejrzystość Baltlaba, oraz przejrzystość Musicala. Jestem otwarty na inne propozycje i będę wdzięczny za poradę. Kwota przeznaczona na CD/DAC to 6 do 10 tys. zł.

Kolumny z jakimi będzie pracował system, to samodzielnie zbudowane zestawy, które będą grały w 25 m2.
Brzmienie kolumn  określiłbym jako przejrzyste, szczegółowe w całym paśmie, dynamiczne z bardzo dobrze kontrolowanym i nisko schodzącym basem. Średnie tony nie są ocieplone ani chłodne, raczej neutralne. Zastosowane głośniki to Mundorf AMT i SB SATORI (załączam zdjęcie kolumn).

Impedancja: 8 Ω, dwudrożne
Skuteczność: 89 dB
Strojenie bas-refleks 36 Hz
Podział: 2700 Hz, 6 dB na oktawę

Zastosowane elementy na drodze sygnału w zwrotnicy to:
Cewki Jantzen Wax Coil 14 AWG
Kondensatory Jantzen Alumen-Z-Cap
Rezystory grafenowe - PathAudio
Okablowanie wewnętrzne cynowane OFC Duelund w izolacji tekstylnej olejowanej.

Za odpowiedz na moje pytanie z góry dziękuję!

Pozdrowienia
Dariusz
Panie Darku!

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że te kolumny bardzo fajnie wyglądają :) Ale ma pan dobra intuicję - nałożenie na to wszystko precyzji Musicala źle się skończy. Moim zdaniem znacznie lepszym wyjściem byłoby:

1. Kupienie odtwarzacza Soul Note. Problemem jest to, że chyba nie mają wejść cyfrowych. Ale to dźwiękowo najlepszy wybór.
2. Złożenie systemu z transportu Cambridge Audio i przetwornika Nostromo Wolf 2. Dysproporcja cenowa między transportem i "dakiem" nie powinna odwrócić uwagi od tego, że to po prostu fantastyczne urządzenie.

Obydwa wyjścia dobre, obydwa bardzo dobrze się sprawdzą. Nr 1 jest nieco lepszy dźwiękowo, ale funkcjonalnie mniej - nr 2 to lepsza funkcjonalność.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła