pl | en

Panie Wojtku!

Wreszcie udało mi się skompletować swój własny zestaw Accuphase z którego jestem bardzo zadowolony. Zestaw składa się z wzmacniacza  Accuphase E-360, a odtwarzacz CD to model DP-400. Oba urządzenia pan testował i podobnie jak kolumny, które posiadam - B&W CM1. Okablowanie składa się z Albedo Monolith.

Ze względu na dość mały pokój odsłuchowy (około 16 m2) i racji posiadania pięknej i drapieżnej kotki muszę mieć głośniki podstawkowe. I dlatego chciałbym się poradzić u pana jakie kolumienki ma kupić do mojego zestawu? Myślałem o B&W 805 D2, ale trudno je teraz kupić. Podobnie jak Dynaudio Special 25. Mój budżet to około 15 tys. zł.

  A przy okazji myślałem aby w przyszłości wymienić okablowanie. Faktycznie Acrolink jest najlepszym wyborem do Accuphase? RCA czy XLR?

  Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Panie Tomku!

Myślę, że udało się panu złożyć bardzo ładny system. Znam brzmienie z Accuphase z wieloma kolumnami i zwykle najlepiej brzmi on z Dynaudio. Jeśliby udało się panu więc kupić model Contour 20, to byłoby najlepiej – są lepsze niż Special 25. Ale to nie jedyny wybór. Drugim mogłoby być kolumny ze szkoły BBC, jak Spendor, Graham Audio lub Harbeth – też podstawkowe, tylko większe. Kto wie, czy to nie byłby najlepszy wybór…

Co do kabli, to zwykle korzystam z połączeń RCA i w tym przypadku też bym tak radził. To nie jest prawda, że Accuphase najlepiej gra z Acrolinkiem – gra równie dobrze z innymi kablami. Ale te prawdą jest, że Acrolink z nim dobrze się sprawdza. Oprócz niego posłuchałbym też Acoustic Revive, bo to też zwykle dobry wybór…

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła