pl | en

Szanowny Panie Redaktorze!

Mój sprzęt to:
- Odtwarzacz Oppo 105
- Końcówka mocy Cary Audio Cinema 5
- Kolumny Klipsch RF 7 II
- Listwa Enerr Ultrapower
Pomimo posiadania przedwzmacniacza Cary Audio Cinema 11, końcówkę mocy podłączam bezpośrednio do Oppo przewodami XLR Ultralink Ultimate. Jest duża różnica na plus w dynamice w porównaniu do RCA).
Muzyki słucham głównie z Tidala, a filmy oglądam od roku w systemie 2.0 (tylko fronty), wcześniej oczywiście 5.1.

1.Rozważam zakup DAC-a Mytek Manhattan II – czy Pan juz go może testował?. Poprzednią wersję słyszałem na Audio Video Show i spadłem z krzesła.
2. Rozważam także zakup wzmacniacza ASR Emitter 2 (w wersji niezbalansowanej, bo jest dobra oferta). Ale obawiam się przejścia z XLR na RCA w aspekcie dynamiki.

Dodam, że zmiany przygotowuję pod kątem wprowadzenia MQA. Co Pan na to? I jaka jest Pana opinia o Tidal Hifi i MQA?

Przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Pozdrawiam
Jacek
Panie Jacku!

To, że Oppo podłączone bezpośrednio do końcówki mocy z pominięciem procesora AV gra lepiej to normalne – taki procesor to bardzo skomplikowane urządzenie, z mnóstwem funkcji, które nie może zagrać równie dobrze, jak specjalizowane urządzenie stereo, takie życie.

Ale z Mytekiem będzie fantastycznie, bo MQA to coś wyjątkowego, zobaczy pan. ASR też jest piękny, ale musi pan posłuchać, czy to jest dźwięk, którego pan szuka – ciepły, gęsty itp. Z Mytekiem dałoby to jednak dobry miks :) Przejścia z XLR na RCA bym się nie obawiał, tylko okablował cały system kablami RCA – ja tak mam w systemie i uważam, że daje to lepszy dźwięk. Problemem zbalansowanych łączy jest to, że ich połówki nigdy nie są identyczne, a tylko wtedy dostajemy zalety.

Podsumowując: Mytek i ASR – jak najbardziej, i to połączone kablami RCA, a nie XLR. Dobrego nowego roku!!!

Wojtek Pacuła