pl | en

Witam serdecznie!

Chcę w końcu kupić sprzęt do słuchania muzyki nie wydając majątku na początek tak np. 3 - 4 tys. zł. Nie znam się specjalnie na sprzęcie. Muzyka której słucham to rock i metal. Mam trochę płyt i chcę ich słuchać nie tylko w aucie.

Z tego co czytam w sieci, to skłaniam się ku wzmacniaczowi NAD 3020, kolumnom Altus 200 (nowe) i CD NAD-a (używany) i tu proszę o podpowiedz który model. Miły sprzedawca w jednym z salonów muzycznych proponował mi Onkyo A-9010 i Monitor Audio Bronze 2 i jakikolwiek CD (co mnie zadziwiło). Wzmacniacz widzę w sieci, że mogły być ale głośniki te do mnie nie przemawiają. I też czytam, że jakość odtwarzacza CD ma duże znaczenie.

Dzięki wielkie,
Wojtek
Witam!

3-4 tys. zł To już całkiem sporo jak na pierwsze poważne audio. NAD jest fajny, ale bałbym się trochę o jego stan - ma swoje lata i większość egzemplarzy była naprawiana. Za nieduże pieniądze kupi pan coś nowszego - np. Cambridge Audio - i lepszego. Do tego kolumny Monitor Audio i CD też od Cambridge (tu ważne, żeby to był nowy odtwarzacz, bo napędy w starych są bardzo niepewne) i ma pan super system, proszę spróbować! Wszystko powinien pan znaleźć w tych samych sklepach, razem z kablami - proszę to wypróbować z kablami Chord.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła