pl | en

Dzień dobry Panie Wojtku!

Powoli buduję swój pierwszy system... Troszkę niezdarnie, wybierając pewne kompromisy, niestety z błędami większymi i mniejszymi...

Proszę o radę w tematach:

1. Kolumny.
Planuje wymianę kolumn. Myślę o zakupie Dynaudio Contour S.3.4. LE. Mam pewne obawy co wzmacniacza, czy da radę. Wprawdzie mam wsparcie, posiadając Super Black Box, ale ten moduł z Focalami nie dał oczekiwanych rezultatów. Owszem, scena rośnie, poprawia się kontrola, ale po chwili, jak moduł się rozgrzeje dźwięk jakby się utwardza, sztywnieje, robi się troszkę okrągły, przekaz traci na namacalności, naturalności... Muśnięcia, smaczki, tracą swój czar. Nie potrafię dobrze opisywać, ale mam nadzieję, że wie Pan, co mam na myśli... Mam wrażenie, jakby więcej prądu „ściąga/napina" membrany i nie pozwala im oddać pewnego rodzaju finezji... Być może z tymi Focalami tak jest, z Dynaudio tak nie będzie... Może moduł wadliwy...

Oczywiście zamierzam dokonać odsłuchu kolumn, i to szybko, bo to ostatni dzwonek na wersję LE. Ale zanim wykonam ten ruch proszę o Pana zdanie w tym temacie, czy to dobry kierunek.
Myślałem także o monitorach z tej serii, ale chciałbym żeby kolumny miały zapas pod dalszą rozbudowę systemu. Wiem, że S.3.4 LE mają swoje wymagania prądowe i zakładam, że z czasem będę mógł dokonać podjąć temat wymiany wzmacniacza. Proszę o radę czy na tym poziomie cenowym jakim są Dynaudio Contour S.3.4. LE to dobry wybór, czy warto sprawdzić coś innego. Jeżeli innego, to co Pan radzi? Jeżeli Dynaudio to z czym poza Octave V70SE warto byłoby to zestawić?

2. Odtwarzacz.
Musical to jednak nie ideał. Najlepiej gra z plików z wykorzystaniem M2TechHiFace Evo Two. Odtwarzanie CD wypada jednak słabo. Jakie źródło Pan by polecił? Poziom cenowy adekwatny do pozostałych elementów. Może być coś droższego, czego mógłbym poszukać na rynku wtórnym.

3. Kabel USB.
Jaki kabel USB? W grudniu 2016 opisywał Pan kabel Curious USB. Proszę o informację, czy Pana zdaniem warto zestawiać go w testach kablami Tellurium Q. Może brać w ciemno... Na jakim poziomie Pan stawia Curious USB. Bliżej mu do Blacka czy Blacka Dimonda? Ewentualnie co innego mógłby Pan doradzić, łącznie z RCA cyfrowym do pary.

4. Kable głośnikowe i RCA.
Kiedyś mi Pan poradził, żebym wszedł w Tellurium Q. Posiadam obecnie RCA Tellurium Q  Black Diamond, głośnikowe Tellurium Q  Black oraz obecnie testuję Tellurium Q Ultra Silver. Biorąc pod uwagę nowe oferty na ranku radzi Pan pozostać przy tym kablach , czy spróbować jeszcze czegoś nowego ?

5. Kable zasilające.
Na tym polu także chyba należy wprowadzić zmiany. Jakiś czas temu testowałem kable Entreq z serii Konstantin i zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Czytałem także Pana test kabli Mogami X-DCH. Oba chętnie przetestuję i porównam. Co do tego grona mógłby Pan jeszcze coś polecić?

6. Zamierzam poprowadzić nową i niezależną linię zasilającą z przyłącza głównego do gniazdka. Jakie kable poleciłby Pan do takiej instalacji i jakie gniazda sieciowe?

System
Wzmacniacz: Octave V70SE + SuperBlackBox
Odtwarzacz: Musical Fidelity M6SCD + Verictum X-Block
Sieciowy system odtwarzania z plików: Asus VivoPC + serwer Netgear ReadyNAS 104 + konwerter M2TechHiFace Evo Two + przetwornik w M6SCD, system Daphile
Interkonekt: Tellurium Q  Black Diamond
Kable głośnikowe: Tellurium Q  Black, obecnie w teście Tellurium Q Ultra Silver
Kolumny: nadal Focal Aria 926 + podkładki Acoustic Revive SPU-8
Kable zasilające: Oyaide GPXe 1,8 m, Oyaide GPXe 5 m, Vovox Textura 1,8 m
Listwa zasilająca: Vovox Textura
Pomieszczenie odsłuchowe ok. 28 m² (5,5 x 5,0) - zestaw na krótszym boku, h=2,90 m
Preferencje muzyczne: Jazz, klasyka, klimaty "Trójkowe"

Mam nadzieję, że znajdzie Pan odrobinę czasu na odpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Marcin
Panie Marcinie!

Przede wszystkim przepraszam za poślizg, ale czasem, przy przygotowywaniu nowego materiału zdarza mi się poczekać z odpowiedzią. Mam nadzieję, że nic się przez to nie wywróciło :) Odpowiadam:

1. Tak, tak, tak – Dynaudio S 3.4 LE są znakomite, naprawdę wyjątkowe. Octave jest dla nich naturalnym partnerem, bo to lampa, ale wydajna prądowo. Ale także polskie wzmacniacze Abyssound i elinsAudio zagrałyby fantastycznie. Myślę jednak, że sama wymiana kolumn przeniesie pana w zupełnie inne miejsce.

2. Tutaj możliwości jest sporo, ale zacząłbym od CEC-a CD5 http://highfidelity.pl/@main-2342&lang=. Myślę, że z Octave i Dynaudio będzie najlepszym wyborem – ma spory dół, świetny środek, ale jest też precyzyjny. No i świetne wejście USB. Albo inaczej – DAC Chord Hugo TT i jakiś transport CEC-a lub Chorda. A jeśli miałbym dużo pieniędzy, to Chord Dave i transport CEC-a.

3. Curious – brać w ciemno. Można oczywiście lepiej, ale trzeba dużo więcej zapłacić, a przyrost nie będzie duży. Lepiej te pieniądze włożyć w odtwarzacz.

4+5. Black Diamond to fajne kable. Ważne, żeby całość była podobna. Jeśli więc próbowałby pan wyżej, to też całość. Najlepiej, jak gra cały zestaw, razem z głośnikówkami.

6. Jest kilka możliwości. Najsensowniej byłoby wziąć całość od Gigawatta lub Furutecha – ja mam kable Oyaide w ścianie, a gniazdka Furutecha, ale cały Furutech byłby pewnie lepszy.

I proszę za bardzo nie kombinować, bo pan przekombinuje :) Proszę wypróbować te rzeczy, a jeśli „siądą” nie szukać dziury w całym, tylko kupować płyty :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła