pl | en

Witam Pana!

Uprzejmie proszę o poradę…

Po kilkunastu latach postanowiłem zmienić mój skromny system:
- kolumny: Paradigm Monitor 3
- wzmacniacz: Musical Fidelity E1
- źródło: CD Creek Evo 2
- kable głośnikowe: Sonic Link Aero Space
- interkonekt: Eagle  Mega Conect MC90

W styczniu zmieniłem kolumny na ProAc D18. Zmiana jest ogromna. Jestem z tych kolumn bardzo zadowolony. Planuję z następnej kolejności wymienić wzmacniacz potem źródło i dobrać okablowanie. Lubię dźwięk przestrzenny z zaznaczonymi planami, lecz przede wszystkim słucham muzyki - nie sprzętu ;)
Słucham urozmaiconej muzyki. Uwielbiam naturalne brzmienie gitar, perkusji, głosów. Jestem miłośnikiem grania typu: Dire Straits, Eva Cassidy, Diana Krall, a ostatnio odkrywam spokojny jazz i klasykę (odkrywam na nowo moją płytotekę z nowymi kolumnami).

Przy doborze sprzętu kieruję się też okiem. Moje poszukiwania wstępnie wyselekcjonowały 3 wzmacniacze, których nie słuchałem jeszcze z moimi kolumnami (budżet: do ok. 10-15 tys. zł):

Octave V40SE
Copland 405A
Leben 300F (piękny, właśnie go odsłuchuję)

Z wybranym wzmacniaczem przez jakiś czas będzie pracował mój Creek. Docelowo źródło marzeń wybierane bardziej okiem i opisami (ponieważ to przyszłość) to:
CEC z Octave; Ancient Audio Lektor V (w drewnie) z Lebenem lub Nirvana Pana Dubiela ; a może Ayon? (budżet: do ok. 10-15 tys. zł).

Proszę o poradę, czy moje poszukiwania idą w dobrym kierunku (ProAki chciałbym zostawić). Jakie dobrać kable? Czy zakup kabli zasilających i listwy ma sens? - Do tej pory ich nie używałem.

Serdecznie Pozdrawiam
Marcin

Ps. Gratuluję znakomitego pisma i języka.
Panie Marcinie!

Dzięki za dobre słowa :) Problem w tym, że od lat nie słyszałem ProAków, więc będę trochę strzelał. Leben jest pięknym wzmacniaczem, ale ma niewysoką moc. Jeśli w pana pokoju, z pana muzyką gra to wystarczająco głośno, to nie widzę problemu. Chociaż… Ja bym posłuchał Octave, bo to jednak kawał wzmacniacza.

Ze źródłem to prosta sprawa: Nirvana byłaby najlepsza – do tego wzmacniacza, kolumn i muzyki. Okablowanie – Chord jest takim wytrychem, który wszędzie pasuje. Albo kable Mogami. Co do sieciówek i listwy, to uważam, że to największy błąd, że się tego nie robi od razu, a zostawia na koniec jako akcesoria. To elementy, które kształtują brzmienie nie mniej niż podstawowe urządzenia, wystarczy sprawdzić w dobrze zestawionym systemie. Dlatego – tak, powinien pan pomyśleć o jakimś systemie, np. Oyaide.

Najważniejsze jednak, żeby pan sam tego posłuchał, nie zważał na to, co ja mówię, czy co proponuje sprzedawca. To pan wydaje pieniądze i to pan powinien być z ich wydania zadowolony. Proszę więc traktować moje typy jako propozycje, a nie wyrocznię. Ale coś mi tak mówi, że to jest dobry kierunek :)

A potem już tylko kosmetyka – platformy pod urządzenia, nowe nóżki pod urządzenia, wymiana bezpieczników na Verictum itp. – sama radość :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła