pl | en

Witam Panie Wojtku!

Korzystając z okazji chciałbym podziękować z możliwości uczestnictwa w 100. spotkaniu Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego na Audio Video Show, które Pan prowadził. Było to ciekawe doświadczenie, polegające na porównaniu różnych formatów nagrywania płyt i myślę, że będzie kontynuowane na kolejnych edycjach wystawy. Mamy tyle nośników muzyki, że jest co porównywać.

Proszę o poradę i sugestie w doborze kolumn do10 tys. zł. do systemu 8200 Audiolaba. Są to 2 monofoniczne końcówki mocy MB8200, podłączone do przedwzmacniacza DQ8200 i CD 8200. Chciałbym odsłuchać kilka zestawów, które będą grały na 24 m2 mojego pokoju, ale nie wiem od czego zacząć.

Słucham różnej muzyki z przewagą jazzu, elektroniki i rocka. Korzystam z CD i odtwarzania strumieniowego z sieci po wej. USB w przedwzmacniaczu. Zależy mi, aby przy muzyce odpoczywać i cieszyć się z długich odsłuchów. Chciałbym, aby dźwięk był łagodny i naturalny, nie chodzi mi o szukanie w muzyce mikrodetali i sterylności, ale aby tworzyła ona klimat i ciepło.

  Pozdrawiam
Waldemar
Panie Waldemarze!

Ja też dobrze się bawiłem na Spotkaniu, w przyszłym roku na pewno coś zrobimy, może nawet ze dwa spotkania, zobaczymy co z tego będzie.

Jeśli chodzi o kolumny, to zacząłbym od pewniaków: Spendorów z serii A, albo Castle Knight 5. A potem Graham Audio LS5/9. Nie widzę potrzeby dłuższego szukania. Ja bym celował w Spendory.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła