pl | en

Witam!

Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale jak wszystko dobrze gra, to raczej się słucha muzyki, a nie przeprowadza odsłuchy.

W międzyczasie trochę przemeblowałem pokój, kolumny dodatkowo zbliżyły się do miejsca odsłuchu, a Vibrapody podłożyłem pod CD, a nie wzmacniacz, ponieważ stoją teraz na osobnych półkach. Miał Pan rację, że te KEF-y, tak grają (jak dla mnie zbyt ostro).

Miałem okazję, że w innym sklepie audio zaproponowano mi ich odkupienie  (jeżeli kupię inne kolumny), no i miałem to dodatkowe szczęście  w postaci wyrozumiałej małżonki, która zgodziła się na dopłatę (dużą) do nowych kolumn. Po odsłuchu całego mojego sprzętu (w sklepie),  wybór padł na Xavian Piccola (białe). Gorąco polecam w szczególności użytkownikom Naima, sprzedawca (będący posiadaczem jeszcze wyższej kategorii Naima), po moim odsłuchu zaplanował ich odsłuch u siebie w domu. Wreszcie mój problem zniknął, im głośniej tym lepiej, dynamika i zejścia oraz jakość basu współpracujących kolumn i wzmacniacza jest nie do opowiedzenia. No i wreszcie gorsze realizacje (polskie płyty, radio internetowe) są wystarczająco dobre, żeby nie odwracały uwagi od muzyki. Oczywiście przestrzenność i stereofonia ustępują KEF-om.

Dziękuję za wszystko i pozdrawiam
Adam z Konina