pl | en

Szanowny Panie Wojciechu!

Jak się Pan zapewne domyśla, kupiłem już integrę Regi - Elex-R. Miałem to realizować później, ale ile razy można czytać tę ocenę w „Audio Video” (listopad 2014) - to nie mantra. Ponadto trzeba jeszcze spać, a jak tu spać, gdy mózg pracuje na zwarciu? Kupiłem. Szok - takiego przeskoku jakościowego się nie spodziewałem. To, co teraz słyszę jest powalające, nawet płyty CD są odtwarzane znacznie lepiej, niż się mogłem spodziewać. Winyle - mistrzostwo świata!

Można pomyśleć, że tak piszę, bo nie słyszałem jeszcze nic lepszego (Hi-End i okolice). To fakt, nikt z moich przyjaciół nie ma nic lepszego, a ja nie mam w naturze umawiać się na odsłuchy i udawać zainteresowanego zakupem. Ponadto, odsłuch w salonie a odsłuch w mieszkaniu to dwa różne światy. Muzyka i muzykalność w Redze są najważniejsze - to słychać już po włączeniu. Wygląd, czy się komuś podoba, czy nie (na półce w sklepie) to inna sprawa. Mnie się podoba, bo jest solidny, prosty, surowy na swój sposób i u mnie budzi zaufanie. Ponadto uważam, że to świadomy zamysł firmy, by te "blachy" wyglądały tak, a nie inaczej (za „Audio Video”). Nie wyobrażam sobie, by firma produkująca ramiona, wkładki gramofonowe itd., wymagające olbrzymiej precyzji, puściła na rynek niedopracowany produkt. To nie przypadek. Łatwo się przekonać, wystarczy włączyć i też jest tak, jak ma być.

Tak więc, kilka dni zajęło mi przerobienie i zamontowanie na nowo półek (załączam zdjęcia), ale już słucham i nie mogę się oderwać. Na koniec dygresja. Oszczędność to warunek konieczny (lecz nie wystarczający), by się bogacić. Kupując Regę zrobiłem pierwszy krok (dobra inwestycja). Siedzę, słucham, trudno mnie "wyrwać" z domu. Nie biegam do sklepów, nie trwonię więc pieniędzy, samochód stoi, choć benzyna tańsza. Pieniądze zostają - warunek konieczny spełniony (gdyby nie te winyle na półkach - wiem gdzie są). Panie Wojciechu, na tę chwilę jestem wyleczony z dalszych pomysłów na zmiany (wkładki MC, preampy itd.), bo jest świetnie, ale przecież Rega robi jeszcze odtwarzacze CD, HA! :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie,
Mirek

Panie Mirku,

cóż mam powiedzieć – bardzo się cieszę, że tak pięknie się to wszystko rozwija. Życzę wielu godzin odsłuchów!

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła