pl | en

Witam Pana!

Nazywam się Jarosław i w najbliższym czasie planuję zakupić sprzęt audio. Mój kuzyn Artur otrzymał od Pana poradę jaki sprzęt audio zakupić i jest bardzo zadowolony z doboru sprzętu. Idąc jego śladem również bardzo proszę o pomoc w dobraniu sprzętu.

Oto kilka informacji na temat budżetu, pokoju, preferencji muzycznych:
- słucham przede wszystkim muzyki Depeche Mode,
- mam do dyspozycji niewielki pokój o wymiarach 350 x 450 cm (kilka zdjęć w załączeniu, raczej dość ciasno, meble, dywan, obrazy, itp.),
- mogę zainwestować w sprzęt ok. 2-3 tys. zł,
- w tej chwili nie posiadam żadnego sprzętu.

Nie wiem, jakie jeszcze informacje mam przedstawić, kuzyn doradzał aby zestawić odtwarzacz, DAC i słuchawki, bądź odtwarzać, DAC, wzmacniacz i kolumny.
Jeśli będzie Pan potrzebował jeszcze jakiś informacji, to proszę o maila.

Pozdrawiam
Jarosław

Panie Jarku!

Za 3000 zł można zestawić fajny system. Za 2000 też można by spróbować, ale to byłoby karkołomne.
Zakładam, że słucha pan przede wszystkim z płyt CD. Jeśli tak, to musi pan mieć taki odtwarzacz. Proponowałbym odtwarzacz Cambridge Audio CD5. W cenniku widnieje za 850 zł. Do tego wzmacniacz Topaz AM10 i jest pięknie. Ponieważ kupi pan to w jednym miejscu, to warto się potargować i poprosić o dodanie do tego okablowania Chorda (to ten sam dystrybutor co Cambridge Audio).

Ale można też podejść do tego w bardziej nowoczesny sposób, jeśli tylko nie przeszkadza panu, że będziemy mówili o systemie zintegrowanym. Cambridge Audio ma w ofercie system One: ONE. Umożliwi on podpięcie również komputera, cyfrowo, kablem USB i granie muzyki w ten sposób. Jest też radio FM i DAB.

Niezależnie od tego, co pan wybierze, obydwa systemy mają wyjścia słuchawkowe. Za 1000 zł kupi pan fajne słuchawki np. Beyerdynamic lub AKG – proszę czegoś poszukać. Ale jeśli zdecyduje się pan najpierw na kolumny, to polecałbym coś z oferty polskiego Pylona.

Proszę wybrać dobry sklep i się go trzymać, naprawdę się to opłaca. W Warszawie polecam AudioStyl.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła