pl | en

Przedwzmacniacz Ayona czy raczej CD-5s?

Dzień dobry!

Panie Wojtku jeśli można to chciałbym ponownie skorzystać z pana dużego doświadczenia i poprosić o doradzenie w ewentualnej zmianie.Mój system to złożony w pewnym sensie z pana udziałem ;
wzmacniacz Accuphase A-35 sterowany przez CD (wcześniej accu E250)
odtwarzacz Ayon 1sc na podstawkach franc-audio (wcześniej ayon 07)
kolumny Dynaudio 25SE na firmowych podstawkach, platformy Acoustic Revive RST-38 na podłodze, pod kolce AR SPU-8
kable głośnikowe Harmonix HS 101-EXQ
IC Harmonix HS 101GP
zasilające Acrolink 7300 , 6100 , Oyaide Tunami Nigo z wtykami F1 M1
Listwa Oyaide MTS -4
oddzielna linia zasilająca kablem Gigawatta
Panie Wojtku pana porady są bardzo cenne  i choć czasem próbuję na własną rękę coś sprawdzić, i wbrew pana sugestii że to lepsze elementy lecz nie do mojego systemu i moich wymagań (tak było ze zmianą accu 250 na ewentualną E550, E450 .,E360) Zasugerował pan końcówkę A-35 i ayona 1sc a kiedyś przedwzmacniacz ayona Eris który właśnie wszedł do sprzedaży i będzie jeszcze lepiej. (choć i tak jest dobrze) , Nigdzie nikt nie napisał słowa na temat tego najtańszego w ofercie ayona przedwzmacniacza , jakby nie istniał. Oczywiście ostateczną decyzję i tak podejmę po odsłuchaniu , ale dzięki pana opiniom nie muszę sprawdzać elementów z góry skazanych na niedopasowanie. Przyszedł mi taki pomysł , skoro cd ayon 5s ma taki super przedwzmacniacz to może wymienić 1sc na 5s i będzie taniej i właśnie czy będzie dobrze ? Tamte wzmacniacze też były lepsze od 250-tki  ale nie w moim systemie. Czy to miałoby prawo zagrać dobrze razem czy lepiej jednak kupić przedwzmacniacz? Jeżeli chodzi o temperaturę barw to raczej nie chciałbym odchodzić od leciutko ocieplonego grania. Nie mam pojęcia co może wnieść do mojego systemu wpięcie ayona 5s jako cd i przedwzmacniacza a jaka poprawę przyniesie wykorzystanie przedwzmacniacza zewnętrznego. Bardzo proszę o pana opinię .

Pozdrawiam
Janek


Witam!

Trochę czuję się więc odpowiedzialny :) Nie pisałem o najtańszym przedwzmacniaczu Ayona, bo go wtedy nie słyszałem. teraz wiem, że to bardzo fajne urządzenie, nie tak dobre jak droższe, ale bardzo godziwe. Jego wpięcie na 100% poprawi u pana wszystko – A-35 naprawdę lepiej gra z przedwzmacniaczem. Wymiana na CD-5 ma sens, ale tylko jeśli chodzi o sam CD. Przedwzmacniacz też jest w nim lepszy, ale to nie będzie ta duża zmiana, jak dodanie przedwzmacniacza. Ja bym jednak szedł w kierunku zewnętrznego preampu. I dopiero kiedyś zmiana CD, albo od razu na DAC Ayona.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła