pl | en

Wymiana wzmacniacza

Witam serdecznie, Panie Wojtku!

W moim systemie nieco się zmieniło, a to za sprawą długo odkładanego zakupu sieciówek. Rzeczywiście wymiana dwóch kabli z komputerowych dała wyraźną poprawę w integralności brzmienia, jego uporządkowaniu i nadaniu mu więcej szlachetności i wybrzmień. Mój obecny system składa się z integry Roksan Caspian M2, głośnikówek Hotline Spiral Blue, kolumn Harpia Amstaff Mini, jako napęd pracuje Xindak C-06, połączony kablem koaksjalnym z DAC-09 Xindaka i kabelkami Wireworlda Equinox 6, na zmianę z Chordem Chameleon Silver Plus. W „daku” została wymieniona lampa z EH E88CC na Siemensa E88CC. Dzięki tej wymianie zrobiło się przestrzenniej, dokładniej, czyściej, bardziej rozdzielczo.
Co mi obecnie w brzmieniu nie do końca odpowiada? Otóż chciałbym nieco dociążyć bas, ale nie kosztem utraty kontroli i rozmycia tego zakresu, oraz może troszkę bardziej rozświetlić górę, chociaż przy podłączeniu Chorda jest OK, ale z kolei jest wyraźna utrata na basie. Poza tym nieco przeszkadza mi włączanie zabezpieczeń, przy głośnym słuchaniu kawałków z dużymi zejściami na basie, mimo że to zdarza się raczej rzadko. Jednak nigdy nie lubiłem ograniczeń. Taki Carat radził sobie z tym znakomicie, ale też był dużo mocniejszy.
Teraz chcę zrobić dwa kroki. Pierwszy - kupić lepszy IC, ponieważ Chord, jako że jest z domieszką srebra podaje bas jednak nieco za szczupło, natomiast Wireworld wycofuje górę a dodając dociążenia na dole i w niższej średnicy nieco w tych rejonach rozmiękcza i ociepla przekaz, trochę za bardzo. To nie pozwala na konkretny wykop. Myślałem o XLO Reference 3, albo Signature 3. Ten drugi podobno dużo czystszy, bardziej rozdzielczy, bez strat na basie, z fajną barwą na średnicy i nieostrą, acz szczegółową górą. Krok drugi - wymiana wzmaka na bardziej wydolny w kwestii zrywów basu. Zastanawiam się nad NAD-em 3 serii Masters, ale też Calyx Cti, z tym, że ten drugi jest sporo dokładniejszy, detaliczny i rozdzielczy, myślałem tez nad jakimś Accuphasem. Z wyjątkiem cyfrowego Calyxa reszta w budżecie około 10 tys. zł za second hand.

Ufam, że Pan mi coś doradzi i serdecznie dziękuję za dotychczasowe cenne porady.

Z poważaniem,
Klaudiusz:)

PS
Sieciówki to Furutech Fp-314 Ag ze złoconymi wtykami do DAC-a, oraz PS Audio AC-5 do wzmaka.Witam!

Ma pan spore wymagania :) Połączenie dobrego basu i góry to naprawdę duży wyczyn. Najpierw niech pan wypróbuje coś z Oyaide, a potem Acrolinka, to może być strzał w dziesiątkę. Jeśli chodzi o wzmacniacz i o to, aby był wydajny prądowo, najlepszy byłby Accuphase, albo CEC. Szczególnie te ostatnie radzą sobie dobrze z trudnymi obciążeniami. Części produktów o których pan pisze nie znam, nie mogę się więc o nich wypowiadać. Ale każdy z wymienionych przeze mnie produktów będzie w sam raz.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła