pl | en

LAMPA DO PHOEBE III

Witam Panie Wojtku!

Od razu przejdę do rzeczy. Posiadam system: AA Phoebe III + Marantz PM75 + pre gramofonowe Heed Questar MC, ramię olejowe Jelco z Denonem DL-103; napęd to stary Thorens 160 - wyregulowany i wytłumiony od środka. Nie piszę nic o CD, ponieważ słucham przede wszystkim muzyki z LP.
Gra to całkiem, całkiem. Jednak przyszedł czas na krok do przodu. Szczególnie, że odnoszę wrażenie, że ten Marantz nie do końca radzi sobie z Phoebe.
Czego oczekuję od innego wzmacniacza? Poprawy w dźwięku w każdym aspekcie, podniesienia w przestrzeni, większej ilości powietrza między instrumentami, poszerzenie sceny w głąb i wszerz, no i oczywiście odpowiednia obecność basu. Kwota do 5 tys. zł.

Moje zainteresowania poszły w stronę Amplifona WT40 II - czy ta integra zagra z Phoebe? Może przedstawi Pan jakieś inne propozycje lampowe do tych kolumn i tej kwoty? A może inaczej - Heed Obelisk? Albo zrobić wcześniej mały kroczek w postaci Q-PSU do pre Heeda?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrowienia,
Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

Witam!

Amplifona nie znam niestety.
W tej cenie nie ma zbyt dużo produktów lampowych.
Przede wszystkim Linear Audio Research IA-30T, droższy, ale jednak... Chyba, że coś chińskiego - coś z Xindaka, albo nowej firmy LA Audio (dystr. Nautilus). Generalnie jednak lampy są zwykle droższe, dlatego może jednak lepiej zainwestować w Obeliska i go potem rozbudować o zasilacz i końcówkę lub monobloki?
Najpierw jednak warto się zapoznać z LAR-em i LA Audio, może to będzie TO.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła