pl | en

GRAMOFON I WKŁADKA W CENIE 5000-8000 zł

Witam serdecznie!

Wracam do Pana z prośbą o kolejną poradę. Tym razem chodzi o zakupu gramofonu, a przedział cenowy to 5000, max. 8000 zł, z wkładką. W tej chwili gram na Maku MA6300, lampie Mystere, kolumnach Monitor Audio GX300. Mam też, jak sądzę, przyzwoity kabel do gramofonu, a mianowicie MIT Studio Phono. Słucham na winylach i taką też mam kolekcję LP, złożoną w ok 85% z metalu. Reszta to Depeche Mode, trochę hip hop i rocka oraz popu. Prośba o jakieś sensowne typy. Gramofon musi mieć pokrywę zabezpieczającą (wiem, że nie wszystkie mają lub mogą mieć). Zastanawiałem się nad Music Hall mmf-7.1, Music Hall mmf-9.1, ProJect 2 Xperience Classic, Pro-Ject 6 PerspeX oraz Clear Audio Concept (ten ostatni tylko jakoś zupełnie wizualnie mi nie podchodzi :) ).

Jeśli chodzi o wkładki, to dużo dobrego słyszałem o Goldring 1042. Poza tym na wkładkach się nie znam. W jednym ze sklepów polecono mi coś z Orotofona, Shure M97xE, Denon DL-304.

Naturalnie będę pamiętał o platformie antywibracyjnej, bo co jak co, ale jej wpływ słychać przede wszystkim przy słuchaniu muzyki z gramofonu :)

Pozdrawiam,
Darek G

Witam!

Mam kilka pewniaków, ale wśród nich najważniejsze są:
Clearaudio Concept (jednak)
VPI Classic
Do tego ostatniego wkładka Dynavectora.

Jeśli mógłby pan poskładać trochę na VPI, to byłby to gramofon do końca życia. Nie wiem tylko, czy ma pokrywę zintegrowaną ze sobą, czy osobną. Ale niech to nie będzie główne kryterium... A jeśli nie, to zachęcałbym jednak do Clearaudio - przychodzi razem z wkładką i jest gotowy od razu do użycia. I świetnie gra, to naprawdę dobra inżynieria. Ale - VPI przede wszystkim.

Chyba, że... Zawsze jest jakieś "chyba" :) Wyszedł właśnie gramofon Rega P6. Kupiłbym do niego jakąś dobrą wkładkę Regi i byłby naprawdę super gramofon, chociaż najprostszy mechanicznie z nich wszystkich. Ale jak gra...!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła