pl | en

JAK PRZEJŚĆ NA PLIKI?

Panie Wojtku!

Jest Pan w dużej części inspiratorem mojego systemu , więc pozwalam sobie poprosić o sugestie, w jakim kierunku go rozwijać, chcąc przejść na pliki i ripy płyt CD.
Od roku obserwuję rozwój odtwarzania plików i pragnę się do tego przygotować sprzętowo, nie tracąc wysokiej jakości dźwięku, jaki już mam w moim systemie.
Widzę dwa kierunki :
a/ końcówka mocy Avantgarde Acoustic XA, zamiast Ayon Crossfire II, plus Ayon S-3 do plików i radia internetowego (również jako preamp do ARC REF8)
b/ zamiana ARC CD REF8 na Audio Aero La Fontaine w wersji z napędem plus prawdopodobnie dedykowany komputer od Apple, Ayon Crossfire II pozostaje jako integra.

Nie mam za wiele miejsca na stoliku do audio i wolałbym uniknąć zakupu oddzielnego preampu, jeśli to możliwe. Dodam, że słuchałem Linna Akurate i mam o nim dobre zdanie, jednak zagrał u mnie w sposób mniej wciągający i uboższy barwowo od ARC REF8.

Mój system :
Avantgarde Acoustic Duo Omega G2, Ayon Crossfire II, ARC Ref 8,
sieciowy Acrolink z serii 7300 do CD, sieciowy Transparent Cable Power Link MMs do wzmacniacza.
IC Acrolink DA6300 Mexcel (źrodło-wzmak) , Acrolink D5000 (phono stage - wzmak), głośnikowe Vovox Textura bi-wire.

Po stronie analogowej: gramofon Transrotor Fat Bob S, ramię Transrotor SME 5009 z wkładką Phase Tech P3G, ic Vovox Textura , zasilacz Konstant M1, phono stage Tom Evans Microgroove Plus, zasilanie Acrolink 6100
Akcesoria: Nordost Pulsar Point (tytanowe) pod Ayonem, platforma Pro Audio Bono pod ARC REF8, pojedyncza z grubej sklejki pod gramofonem (również PAB), listwa Acoustic Revive RTP-4eu Ultimate z kablem Power Reference, gniazdo Furutech FT-SWS, Acoustic Revive R77 pulse generator, demagnetyzer Acoustic Revive RL-30 MK3, Acoustic Revive RGC-24, Acoustic Revive DBLP Analogue Stabilizer Clamp, myjka do winyli VPI HW 16.5

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam,
Mariusz

Panie Mariuszu!

Ma pan naprawdę wypasiony system :) A jeśli system jest dobrze zestawiony naprawdę trudno coś w nim zmienić. Dlatego najważniejsze jest „nie szkodzić”.
Dlatego też raczej nie pozbywałbym się REF8. Byłoby trudno znaleźć coś równie „kolorowego”. Jeśli chodzi o odtwarzacz plików, to rzeczywiście chyba S-3, z przedwzmacniaczem, byłby najlepszym kompromisem między funkcjonalnością, ceną i dźwiękiem. No i końcówka – tutaj nie jestem pewien, bo po prostu jeszcze nie słyszałem XA. 10 marca spotykamy się w KTS-ie z właścicielem Avantgarde’a i będziemy słuchać systemu XA, wtedy będę mógł coś powiedzieć. Ale… Nie odrzucałbym też wizji którejś końcówki Reference Audio Research w miejsce Ayona, szczególnie jeśli chce pan coś zmienić.
Myślę, że to by była najlepsza droga. Do S3 koniecznie trzeba kupić dysk HDD sieciowy, tj. podłączany przez Ethernet, nie przez USB! Gra to znacznie lepiej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła