pl | en

Jaki DAC do DUNE HD MAX, aby połączyć ze wzmacniaczem ARCAM A38?

Drogi Panie Wojtku!

Z przyjemnością czytam Pana artykuły, dzięki czemu także stałem się właścicielem DUNE HD Max i stąd moje pytanie. Jaki przetwornik DAC (Pan przetestował pod DUNE kilkadziesiąt sztuk) zasugerowałby Pan do systemu - wzmacniacz ARCAM A38, kolumny DALI 850 (czerwona seria) kable głośnikowe ZU Audio-Saint Julian, listwa Gigawatt PF2 i wszystkie sieciówki LC2 MKII.

Z wyrazami szacunku wierny czytelnik - meloman audiofil JanekPanie Janku!

rDAC Arcama - i wszystko jasne... I kabel cyfrowy Chorda. I jeszcze lepiej:) To najlepsza opcja.

Pozdrawiam
Wojciech PacułaSzanowny Panie Wojtku!

Przyznam się szczerze że wśród moich typowań rDAC Arcama był w pierwszej czwórce obok Blacknote DAC 15, PS Audio Digital Link III, Music Hall dac 25.3. Na razie słuchałem Dune HD Max tylko z Blacknote DAC 15, bo tylko taki od ręki posiadali Panowie z salonu Q21. Dlatego w oczekiwaniu na odsłuch kolejnych ( aby samodzielnie porównać brzmienie innych przetworników ) poszedłem na skróty prosząc o Pańską sugestię, za którą w tym miejscu serdecznie dziękuję. Jeśli chodzi o kabel cyfrowy wybrałem na początek Chord - Prodac Pro Digital ( może wyższy model ? ). Mam jeszcze problem z wyborem interkonektu audio bo nie znam ich za wiele. Sadząc z odpowiedzi na listy jakich Pan udziela, domyślam się, że warto by było popatrzeć wśród Chorda. Jeśli tak, to jaki model. Zależy mi na wysokiej kulturze brzmienia dźwięków.

P.S - Słuchając w salonie Q21 przez Blacknote DAC 15 mojej ulubionej płyty Eagles - Hotel California w wersji 24 bit/192 kHz miałem okazję przeżywać niesamowitą przyjemność obcowania z muzyką. Po przełączeniu na plik 16 bit/44,1 kHz słychać było braki w muzykalności i wypełnieniu dźwięków, spłaszczeniu sceny .... . Wobec czego, podobnie jak i Pan uważam, że przyszłość audio będzie należała do plików High Resolution i dobrej jakości płyt winylowych, które cały czas czarują swoją magią. Z wyrazami szacunku Janek.Witam!

I wszystko jasne :)

Co do kabli, to nie podaję zwykle modeli, bo trzeba kupić najdroższe, jak się da, przynajmniej w ramach marek, które polecam. I chyba właśnie Chord byłby najodpowiedniejszy jeśli chodzi po pana systemu.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła