pl | en

Denon 510AE+MA BR2 – co dalej?

Witam

Za pasem następne Święta Bożego Narodzenia, więc na wstępie życzę wszystkiego dobrego. Przypomnę, że mam zestaw stereo Denon 510AE i Monitor Audio BR2. Za Pana radą głośniki podpięte kablem Supra Ply 3.4S. Przez rok jaki upłynął od zakupu starałem się jeszcze dopasować interkonekt. Najpierw była fascynacja obfitym basem z Chordem Cobra 3, ale po dłuższym obcowaniu z takim zestawieniem okazało się, że ten bas w moim systemie trochę ociągał się z zejściem ze sceny, co w końcu zaczęło irytować. Spróbowałem szczęścia z posrebrzanym kablem QED Audio Reference. Bas był lepszej jakości, ale przez to, że volumen średnich i wysokich tonów urósł, był trochę wycofany w stosunku do reszty pasma. Było przyjemnie i "muzykalnie", a z drugiej strony detalicznie, ale cały czas był pewien niedosyt. I wtedy wpadł mi w ręce (niedrogo) QED Reference Audio Evolution. To był strzał w dziesiątkę dla mnie. Teraz jest wszystko OK. Przepraszam, że przedłużam moją opowieść. Już piszę o co chodzi. Jestem w tej chwili zadowolony z dźwięku z mojego taniego zestawu. Ale oczywiście pojawia się pokusa, żeby zrobić krok do przodu. No może ze względu na ograniczenia finansowe kroczek. I tu pytanie o najsłabsze ogniwo zestawu. Pomyślałem o zmianie głośników – nie wiem czy słusznie. Czy wymiana głośników na -- powiedzmy -- dwa razy droższe to optymalny pomysł na poprawę brzmienia w moim przypadku? Zastanawiam się nad MA RX2. Czy to ma sens Pańskim zdaniem? Czy z moim Denonem nie będzie za jasno? Czy Denon da radę "ocieplić" i "zaokrąglić" (jak to Pan napisał w recenzji RX2) te głośniki? Może w granicach 2600 PLN jest coś bardziej odpowiedniego Pańskim zdaniem (Dynaudio)?

Z najlepszymi życzeniami,
Grzesiek PawlikWitam!

Myślę, że zmiana monitora na monitora nie za bardzo wyjdzie na dobre. W takim zestawieniu znacznie lepiej byłoby wymienić kolumny na Dynaudio, np. DM 2/7.

Ale, moim zdaniem, lepiej najpierw zmienić wzmacniacz. Za 2600 jest kilka interesujących propozycji, a najlepszą byłby Music Hall a25.2 lub coś z Xindaka (lampa). Myślę, że potem można do tego kupić BX2. Taka kolejność ma chyba większy sens, bo BR2 zagrają znacznie lepiej z lepszym wzmacniaczem.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!
Wojciech Pacuła