pl | en

I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB czy I-O Data Soundgenic HDL-RAS2T?

Witam!

Na łamach magazynu " High Fidelity" testowane były dwa tytułowe serwery muzyczne. Czy Waszym zdaniem warto zakupić wyraźnie droższy (o ok. 3 tys. PLN) serwer z dyskiem SSD (2TB) od tego z dyskiem mechanicznym (4 TB) ? Czy jakość dźwięku uzyskana z zastosowania w systemie audio transportu plików RAS2T uzasadnia poniesienie wspomnianych wcześniej dodatkowych kosztów przy jego zakupie?

Oczywiście chodzi mi o porównanie między tymi dwoma surowymi serwerami tzn. bez zastosowania dodatkowych zewnętrznych zasilaczy liniowych (i tak trzeba obydwa w to urządzenie wyposażyć po ich zakupie). Wybrany transport współdziałałby z przewidzianym do zakupu razem z nim  USB DAC Ideon Ayazi mkII (na razie bez 3R  USB Master Time i bez 3R USB Renaissance mk II Blackstar).

Te urządzenia wpięte byłyby w tor słuchawkowy, w którym już są: słuchawki Sennheiser HD800 S, kabel słuchawkowy Tonalium, wzmacniacz słuchawkowy Bakoon HPA 21, kabel połączeniowy RCA Hijiri HGP-10R Million, a zasilanie to Audio Illuminati Power Reference One v.1 (DAC),  listwa KBL ze złoconymi wtykami i Gigawatt LS-2 (zasilanie całości).

Czy po włączeniu w już posiadany tor przewidzianego do zakupu DAC-ka i któregoś z rozpatrywanych transportów plików cały ten system stałby już na progu tzw. high-endu ? Czy jednak te transporty byłyby najsłabszym elementem tego systemu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
Mariusz


Panie Wojtku!

Bardzo dziękuję za ważną dla mnie opinię (sugestię). Podjęcie decyzji nie będzie łatwe - tu jakość dźwięku, tam jakieś zaoszczędzone pieniądze, które można przeznaczyć na, wydaję się, kolejne potrzebne akcesorium. Cieszy mnie, że Pana zdaniem po uzupełnieniu (a dokładnie pisząc po częściowej wymianie elementów, bo jeszcze teraz korzystam z odtwarzacza plików  QAT RS3) będę miał nie najgorszy system słuchawkowy :)

Pozdrawiam,
Mariusz


Panie Mariuszu!

Niech i będzie wolno na początku powiedzieć, że niezły ma pan tor słuchawkowy :)
A co do transportów plików, to jest tak, że - moim zdaniem - to równoważny element do DAC-a, a czasem nawet ważniejszy. Nieporozumienie w tej mierze i przekonanie, że wystarczy jakiś tam transport lub komputer i wypasiony DAC, pochodzi od komputerowców, którzy są głusi - zarówno realnie, jak i na argumenty :)
Niestety jest tak, że im lepszy server/transport pan zainstaluje, tym lepiej całość zagra, właściwie tak, jak magnetofon analogowy-szpulowy i jego zewnętrzna elektronika, czy transport CD i DAC.

Tak więc każda złotówka włożona w transport, również w dyski SSD - są znacznie lepsze - opłaci się.
Nie wiem, czy to dobra, czy zła wiadomość, ale takie życie...

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła