pl | en

Witam!

Piszę do Państwa z nietypową prośbą o poradę. Posiadam wzmacniacz Art audio lab M25 i głośniki typu Harpia Amstaff. Otrzymałam ten zestaw w spadku. Aktualnie muszę się przeprowadzić z Islandii do Polski, transport powyższego sprzętu to koszt około 12 000 PLN. Nie jestem biegła w szacowaniu wartości sprzętu audio, trudno mi znaleźć coś konkretnego w internecie dlatego po przeczytaniu opinii pana Pacuły postanowiłam do Państwa napisać.

Mam dwa pytania: 
-Jeśli zdecyduję się na transport samego wzmacniacza jakie głośniki powinnam zakupić w Polsce żeby dopasować je do Audio Lab m25?
-Jaka jest wartość tego zestawu, mniej więcej oczywiście? Był normalnie używany.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Chciałabym zatrzymać cały zestaw ale przy tych kosztach wysyłki nie wiem czy będzie to możliwe.

Pozdrawiam
Urszula
Pani Urszulo!

Niestety nie mam pojęcia, jak wyglądają ceny z drugiej ręki...

Co do wzmacniacza, to wszystko zależy od pieniędzy :) Ale generalnie trzymałbym się kolumn Monitor Audio, ew. Harbeth z serii A. Ale można też taniej, a też bardzo dobrze - można coś dopasować z kolumn Pylon Audio, już tu na miejscu.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła
Panie Wojtku

Dziękuję serdecznie! Nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi. Pomógł mi Pan podjąć decyzję.

Ponieważ jestem zupełnie zielona w temacie sprzętu zapytam jeszcze o jedno. Głośniki powyższych firm do 5000 zł o jakiej mocy i parametrach mogę bezpośrednio podłączyć do Audio Laba bez szkody dla nich i wzmacniacza? Jeśli to możliwe proszę o konkretny przykład, tak żebym wiedziała czego się trzymać, jeśli to dla Pana nie kłopot oczywiście.

Pańskie opinie zwalają z nóg jeśli chodzi o profesjonalizm i muszę przyznać, że chociaż szukałam informacji o Audio Labie przeczytałam przynajmniej 10 innych Pańskich recenzji.

Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Urszula
Witam!

Prawdę mówiąc w audio parametry, takie jak moc, mają drugorzędne znaczenie, ponieważ niemal żadne kolumny, poza jakimiś ekstremalnymi konstrukcjami, nie uszkodzą wzmacniacza, a wzmacniacz nie uszkodzi kolumn. Proszę więc spokojnie posłuchać dowolnych kolumn Pylon Audio w tej cenie, na przykład z serii Diamond, a do tego dołożyć Monitor Audio z serii Monitor (LINK). A jeśli nie muszą to być duże głośniki, to fantastycznie grają i świetnie wyglądają monitory Studio (LINK). W przypadku kolumn podstawkowych proszę kupić dla nich dobre podstawy, to równie ważne, jak same głośniki.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła