pl | en

Witam serdecznie Panie Wojtku!

Proszę o poradę w zakupie przetwornika cyfrowo-analogowego lub odtwarzacza strumieniowego. Pewnie Pan się zastanawia dlaczego piszę " lub". Otóż dlatego, że zacząłem się zastanawiać nad zakupem odtwarzacza strumieniowego (choć jestem jeszcze zwolennikiem CD) w celu usprawnienia odtwarzania oraz wyszukiwania mojej ulubionej muzyki, a jest ona dość zróżnicowana, bo od klasyki przez rock aż po elektronikę. Pożyczyłem na odsłuch Marantza NA 8005 i przyznam, że nie wniósł nic do poprawy dźwięku, który mam obecnie. Jednak gdy chciałem go już pakować, przyszedł mi pomysł żeby go użyć jako DAC-a i dopiero wtedy zostałem pozytywnie zaskoczony.

Dlatego moje pytanie: dobry DAC czy odtwarzacz strumieniowy z niezłym „dakiem”? Chodzi mi po głowie Cambridge Audio Azur 851N i nic więcej..... Dlatego tak bardzo liczę na Pana zdanie. Mój obecny system to: odtwarzacz CD Rotel 991, wersja Audiophile Edition, wzmacniacz Krell s-300i, okablowanie Audiomica Reference Series, czyli Dolomit, Jasper i Rhod XLR (Red Series), kolumny od pana Witolda Albeckiego AKKUS V4, listwa Tomanek.

Bardzo proszę o odpowiedź
Paweł
Panie Pawle!

Niestety nie znam okablowania, ani kolumn, więc powiem tylko ogólnie: to ma sens. Pod warunkiem, że odtwarzacz/DAC jest wysokiej klasy - Rotele były bardzo fajnymi urządzeniami i ciężko je przebić… Jeśli ja bym czegoś szukał, to najpierw kupiłbym jednak CD z „dakiem”, np. Ayon Audio CD-07s, i do tego dokupił niedrogi strumieniowiec – zakładam, że CD wciąż byłoby głównym źródłem. Takim niedrogim strumieniowcem mógłby być niedrogi Marantz, Denon, Yamaha, nie muszą mieć wejść cyfrowych. I to byłoby chyba najlepsze wyjście :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła