pl | en

Witam Pana!

Mieszkam w Lublinie, mieście, w którym p. Janusz Sikora oferuje gramofon Reference. Jako podstawowe źródło dźwięku miałby on stanowić główny element wstępnie zaplanowanego przeze mnie (systemu, toru), składającego się z maksymalnej liczby polskich produkcji. Przewód w ścianie, gniazdko ścienne, przewód zasilający, kondycjoner - te pierwsze 4 elementy od GigaWatta: LC-Y Mk2, G-044 Schuko, LS-2 + PC-4 EVO (ewent. LS-1 + PC-3 SE EVO), przewód do gramofonu - ?, J.Sikora Reference, przewód do przedwzmacniacza - ?, przedwzmacniacz gramofonowy RCM THERIAA i na razie to koniec pomysłów. Nie wiem, jakie końcówki mocy do RCM-u, jakie kolumny, i jakie wszystkie pozostałe (poza zasilaniem) przewody, interkonekty (brrr) i głośnikowe.

Gramofon ma być uzbrojony w ramię Kuzmy (chciałbym maksymalne - chociaż raczej 4Point niż Air Line) + wkładka CAR-50 (40). Myślałem też o Zonteku z jego hebanową 14", ale jednak Reference J.Sikory. I tu "się zaczyna"... No bo jakie przewody do takiego toru? Jakie kolumny? I czy są kolumny polskiej firmy, polskiej produkcji, które dostosują się i oddadzą to wszystko, co poprzednicy im przekażą?

Słucham dobrej muzyki, czyli takiej, która podoba mi się: klasyki, tzw. poważnej (bez sensu to określenie!) - głównie koncerty, wszelka wiolinistyka!, ale i małe składy; klasyki (konsekwentnie: niepoważnej, zwanej też rozrywkową) - Pink Floyd, Led Zeppelin, itp., oraz "nigdzie wyżej nie sklasyfikowanych". Mam kilkaset winyli, większość to tłoczenia angielskie (głównie z lat 60. i 70., ale i wcześniejsze, i późniejsze), mniej US i oczywiście polskie, DG, Philips, Melodia i inne. Pokój będzie miał ok 35-38 m2, chcę w nim zaokrąglić wszelkie kąty proste w pionie i w poziomie (zaoszczędzę na tzw. "ustrojach"), wysokość 2,65-2,70 m.

Jak Pan generalnie ocenia mój pomysł? Czy Sikora z Kuzmą + RCM to dobrana para?

Pozdrawiam serdecznie!
Dariusz
Panie Dariuszu!

Złożenie pięknego systemu na polskich produktach to obecnie realna alternatywa dla zagranicznych zestawów. Jest w czym wybierać, zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i wykonanie. Sikora i RCM to super pomysł. Kable? – To proste: KBL Sound, mają wszystkie rodzaje kabli. Wzmacniacz i kolumny to odrębna historia, bo musiałby pan się zdecydować, czego szuka. Ja bym to wdział tak: kolumny szerokopasmowe i wzmacniacz lampowy lub… w klasie D. Kolumny: Bodnar Audio (www.bodnaraudio.com). Wzmacniacz: Ancient Audio (lampa) lub elinsAudio. Obydwa znakomite, każdy inny. Jest też inna możliwość, ale trochę ekstremalna (chodzi o wielkość): kolumny, które nagrodziliśmy nagrodą główną na wystawie Audio Video Show 2015: Destination Audio (http://highfidelity.pl/@main-2596&lang=). Albo jeszcze inaczej, jeśli budżet na te rzeczy nie jest aż tak duży – JAG, tj. wzmacniacze i kolumny. I będzie piknie :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła