pl | en

Transport do Dacmagica CA

Dzień dobry!

Bardzo proszę o poradę w kwestii czy DAC Cambridge Audio (Dacmagic) zasługuje na jakiś transport z prawdziwego zdarzenia. Mam ten przetwornik i mam stary CD NAD C540.
Moje pytanie czy zasługuje jest w kontekście takim, czy jeżeli podłączę do DAC-a transport z dolnej półki cenowej np. Transport CD Advanced Acoustic MCD 403, to czy efekt końcowy może uzasadniać wydanie niecałych 3 tys. zł na taki transport i czy jakość tego zestawy w sposób wyraźny będzie lepsza niż NAD C540 lub NAD C542.
Z moich odsłuchów wynika, że z podłączenia NAD-a C540 do Dacmagica nic szczególnego w stosunku do NAD-a nie wyniknęło. Mam bowiem dylemat, czy będąc już posiadaczem tego DAC-a, zaopatrzyć się w nowe budżetowe CD 2,5 - 3,0 tys. zł czy też zaopatrzyć się w miarę tani ale transport z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam serdecznie
MaciejPanie Maćku!

Nie ma niestety prostej odpowiedzi na to pytanie. Myślę, że transport w rodzaju Cyrusa sporo by poprawił w stosunku do NAD-a. To, że Dacmagic nie gra lepiej z 540 niż sam CD to problem tego, ze to dobry odtwarzacz, a do tego jego transport z zewnętrznym dakiem nie jest najlepszym pomysłem. Moim zdaniem lepiej by zagrał odtwarzacz Xindaka CD 06. Ale jeśli już Pan ma Dacmagica i nie chce Pan go sprzedawać, to lepiej zainwestować w lepszy transport niż AA – moim zdaniem to akurat nie jest najlepszy napęd.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła