pl | en

Kolumny do Rotela 1520

Witam serdecznie!

Panie Wojtku, uprzejmie proszę o radę w doborze kolumn dla mojego Rotela 1520. We wstępie chciałbym tylko zaznaczyć, że szukam rozwiązania, które potrafi zagrać prawie każdą muzykę począwszy od jazzu, akustyki po przez rock po metal. W większości źródłem jest Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB z wkładką Ortofon 2M Red i na tym w szczególności się opieram. Tak jak wspomniałem do tego Rotel 1520 plus kable Chord Carnival Silver Screen.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

Castle Knight 2
Epos Epic 2
Monitor Audio Bronze BX5
Dali Zensor 5

Znalazłem jeszcze jedną opcję, a mianowicie Monitor Audio GR10, czyli wersja referencyjna. Słyszałem kiedyś GS10 i były bardzo ciekawe, jednakże nie miałem okazji posłuchać ich ze wspomnianym Rotelem.

Bardzo sobie cenię Pańskie zdanie w sprawie sprzętu muzycznego i był bym wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Z poważaniem,
MarcinPanie Marcinie!

Nie znam Dali ani Eposów dawno nie słyszałem, więc nie będę w to wchodził. Rotel ma raczej gładki i nieco ciepły dźwięk, kolumny w rodzaju Castle nie do końca się więc z nim sprawdzą. Znacznie lepsze byłyby Monitory Audio, to byłoby chyba najlepsze zestawienie za takie pieniądze. Ale może udałoby się panu posłuchać polskich kolumn – Audio Academy Phoebe III ? Może to też byłoby jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła