2009-05-16

LISTWA SIECIOWA
POWER BASEListwa sieciowa Power Base powstała w odpowiedzi na potrzeby klientów, poszukujących jak najlepszego dźwięku w jak najbardziej przystępnej cenie. Chociaż nie najtańsza, oferuje znacząco lepszy dźwięk niż inne tego typu produkty. Przy jej projektowaniu wzięto pod uwagę zarówno jakość dźwięku, estetykę, jak i wygodę użytkownika. Ze względu na tę ostatnią, produkt ma postać pełnowymiarowego urządzenia. Aby zwiększyć wygodę podłączania kabli zasilających, tylną ściankę pochylono pod optymalnym kątem.

Front wykonano z grubego, znakomicie wykończonego płata aluminium. Z tyłu, na skośnej ściance, zamontowano gniazda sieciowe – 5 lub 7, w zależności od modelu. Gniazda Shuko to dokładnie ten sam model, który stosuje kilka topowych firm, w tym Fadel Art w swoich topowych listwach. Gniazdo sieciowe ICE, do którego wpina się kabel zasilający listwy jest równie wysokiej klasy – do wyboru mamy gniazda firm Oyaide lub Furutech, ze złoconymi lub rodowanymi stykami. Wybór powinien być podyktowany marką kabli zasilających. Pomysł ten ma swoje dalsze konsekwencje – także okablowanie wewnętrzne listwy wykonywane jest przewodami Oyaide lub Acrolinka – w zależności od wybranych przez użytkownika przewodów sieciowych zasilających jego system. Zapewnia to idealną koherencję, spójność brzmienia i wybitną przestrzeń. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie jest unikatowe w skali świata. Gniazda wyjściowe podłączone zostały w Power Base równolegle, z kablami biegnących do każdego gniazda Shuko od gniazda zasilającego IEC osobno. To wyjątkowe rozwiązanie, wymagające jednak zastosowania min. 1,5 m kabla zasilającego, aby okablować jedną listwę!

W torze zasilającym nie ma żadnych bezpieczników, ponieważ wpływają one bardzo niekorzystnie na jakość dźwięku. Power Base została wykonana z myślą o wymagających melomanach, bez liczenia się z kosztami wytworzenia, mając na celu jedynie MUZYKĘ. Dlatego też firma nie boi się porównań z żadnymi innymi produktami tego typu, nawet kilkakrotnie droższymi.

Zachęcamy koneserów do wypożyczenia listwy do swojego systemu i wypróbowania jej osobiście. Listwy sprawdzają się w każdych warunkach – zarówno w topowym hi-endzie, jak i w budżetowych systemach audio opartych o urządzenia firm Arcam, NAD, Creek, Micromega itp., a także w systemach kina domowego. Listwy Power Base pracują już w wielu systemach i możemy na podstawie naszych doświadczeń zarekomendować je do każdego dobrze złożonego systemu.

Wymiary: (W x H x D) 420 x 80 x 300 mm
Ceny:
Power Base 5: 1500 zł (5 gniazd, okablowanie Oyaide)
Power Base 7: 2000 zł (7 gniazd, okablowanie Oyaide)
Power Base 5+: 2500 zł (5 gniazd, okablowanie Furukawa, solid-core, średnica 3,5 mm)
Power Base 7+: 3000 zł (7 gniazd, okablowanie Furukawa, solid-core, średnica 3,5 mm)

Źródło: Nautilus Hi-End

© Copyright HIGH Fidelity 2009, Created by B