2009-04-16

Gigawatt IEC C7 i C5 – adaptery siecioweFirma GigaWatt krajowy specjalista od zasilania, znany z kabli zasilających, listew sieciowych i kondycjonerów sieciowych klasy hi-end rozszerza ofertę osprzętu zasilającego o nowe produkty.

W kwietniu 2009 roku do obecnej oferty dołączą nowe akcesoria - wysokiej jakości przejściówki (adaptory) z popularnego wtyku standardu IEC-320 C14 na standard IEC-320 C7 (tzw. "ósemka") oraz C5 ("koniczynka").

Standardowe kable C7 i C8, które znajdujemy na wyposażeniu sprzętu powodują znaczne straty i dławienie zasilania. Adaptor sieciowy wtyku IEC umożliwia podłączenie typowych wysokiej klasy przewodów sieciowych do urządzeń wykorzystujących gniazda sieciowe typu C7 oraz C5. Tego typu gniazda są bardzo szeroko stosowane w projektorach, laptopach, odtwarzaczach DVD i Blue Ray, telewizorach LCD i Plasmowych oraz innych urządzeniach audio-video. Zastosowanie adaptera w połączeniu z wysokiej jakości kablem zasilającym pozwala na wykorzystanie pełnej wydajności i potencjału posiadanego urządzenia audio-video.

Styki adaptora są modyfikowane w procesie CRYO oraz demagnetyzowane. Obróbka kriogeniczna w dużym uproszczeniu polega na w pełni kontrolowanym procesie stopniowego schładzania materiału do temperatury -315° F do momentu ustabilizowania temperatury i odpowiedniego nasączenia temperaturowego materiału. Następnie proces odwraca się poprzez powolny powrót się do temperatury otoczenia, a kompletna obróbka trwa 50 godzin. Celem takiej obróbki jest ponowne ułożenie i zagęszczenie struktury molekularnej metalu styków. Luki wewnątrz struktury metalu negatywnie wpływają na jakość transmisji elektronów i spowalniają ich przepływ. To może powodować zakłócenia, szumy i degradację dźwięku i obrazu. Przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -315 ° F), cząsteczki metalu zostają zagęszczone w jednolitą strukturę, natomiast bardzo stopniowe rozmrażanie metalu umożliwia cząsteczkom rozpraszać się jednorodnie. Końcowy rezultat obróbki to struktura molekularna, która jest równomiernie rozmieszczona, jednolita i wyraźnie mocniejsza.

Proces ten powoduje trwałe zmiany i korzyści, które nie ulegają pogorszeniu z biegiem czasu lub po powrocie do temperatury roboczej. Tak modyfikowane elementy styków charakteryzują się lepszymi właściwościami przewodzącymi, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i obraz. System audio-video wykazuje większą przejrzystość dając bardziej precyzyjny i dynamiczny dźwięk oraz bardziej żywy kolor reprodukowanych barw.

Maksymalne napięcie robocze adaptora wynosi 250 VAC, a nominalne obciążenie prądowe to 2,5 A.
Cena: 95 zł

Źródło: GigaWatt

© Copyright HIGH Fidelity 2009, Created by B