2007-08-20

GIGAWATT - NOWA SIEĆ


Gigawatt to nowa marka na polskim rynku audio, oferująca najwyższej klasy akcesoria zasilające. Firma Gigawatt powstała w 2007 roku w wyniku częściowego oddzielenia się pionu projektowego i konstrukcyjnego od firmy Power Audio Laboratories tworząc nową niezależną markę.

Firma Gigawatt w swoim potencjale wykorzystuje dorobek intelektualny i doświadczenie zdobyte w konstruowaniu dobrze znanych i uznanych już urządzeń PAL. Oferta firmy kierowana jest głównie do najbardziej wymagających odbiorców oczekujących bezkompromisowego zasilania swoich systemów A/V klasy high-end i najwyższej jakości wykonania. Zespół konstrukcyjny za cel postawił sobie spełnienie kilku wymogów, którym charakteryzują się produkty Gigawatt: maksymalna niczym nie ograniczona wydajność prądowa, skuteczna ochrona przeciwzakłóceniowa i przepięciowa oraz wyraźna poprawa działania zasilanych urządzeń. W konsekwencji w konstrukcji urządzeń wprowadzono do produkcji szereg innowacyjnych technologii, które zaowocowały unikalnymi właściwościami w postaci poprawy rozdzielczości i dynamiki dźwięku zasilanych urządzeń audio oraz poprawy jakości i rozdzielczości obrazu w urządzeniach video.

Świeże spojrzenie projektantów Gigawatt przyczyniło się również do zauważalnego podniesienia estetyki całej linii wzorniczej nowo projektowanych urządzeń.

Gigawatt na początek wprowadzi do oferty trzy urządzenia. Pierwszym z nich jest kondycjoner sieciowy PC-3 , który będzie rozwinięciem projektu i kondycjonera Powerbox, a zarazem pierwszym otwierającym gamę nowych kondycjonerów sieciowych. Nieco później pojawią się tańsze wersje kondycjonerów o symbolu PC-1 i PC-2. Dwa kolejne nowe urządzenia to zaawansowana listwa filtrująca PF-2 znana już z wcześniejszych zapowiedzi PAL o pojawieniu się takiego produktu oraz najtańsza filtrująca listwa sieciowa PF-1.

Ceny mają się kształtować następująco: PF-1 750zł, PF-2 2450zł, PC-2 3750zł, PC-3 5750zł.

Oferta firmy ma się rozszerzyć o kolejne urządzenia, a niebawem ofertę firmy rozszerzą również firmowe sieciówki. Więcej szczegółów wkrótce na www.gigawatt.eu

Źródło: Gigawatt

© Copyright HIGH Fidelity 2007, Created by B