NAGRODY ROKU 2005


REDAKCJANagrody roku to zawsze ważne wydarzenie, nie tylko dla dystrybutorów i producentów, ale także dla pism. Może dla tych ostatnich nawet największe. To w wyborach przejawia się filozofia danego pisma, preferencje i pomysł na życie. Nagrody budzą zazwyczaj spore emocje i dobrze - ostatecznie mają za zadanie pobudzić do odsłuchów, dyskusji itp. Oprócz wykorzystywania ich do celów marketingowych, a do tego również służą, są nagrody swego rodzaju hołdem, wyrazem uznania dla ich twórców. Dobrze zbudowane urządzenie, grające wyjątkowym dźwiękiem w 99,9% jest wynikiem ciężkiej pracy, doświadczenia i znacznych pieniędzy wpakowanych w przedsięwzięcie, którego wynik, w momencie podejmowania decyzji, wcale nie jest taki pewny. Cieszmy się więc wraz z nagrodzonymi firmami, gratulujmy i - najważniejsze - słuchajmy.

W tym roku nagrody przyznajemy już na początku grudnia, ponieważ w ten sposób są one lepiej wtopione w rytm życia naszej branży, dla której styczeń to miesiąc martwy. Zeszłoroczna edycja styczniowa wymuszona była również przez potrzebę objęcia jak największej ilości urządzeń - proszę nie zapominać, że Nr 1 "High Fidelity OnLine" ukazał się w maju 2004 roku i do grudnia wiele czasu nie upłynęło. Od "Nagród roku 2004" zmieniło się sporo. Przede wszystkim wzrosła ilość artykułów, co spotkało się z natychmiastowym poparciem internautów i przełożyło się na znacząco zwiększoną oglądalność. Mając w ręku niemal czterokrotnie większą ilość materiału zdecydowaliśmy się zwiększyć ilość nagród tak, aby były reprezentatywne dla ilości testów w roku 2005. Idąc za sugestiami znacznej części z Was, którzy przysyłaliście listy zdecydowaliśmy się podzielić nagrody na kilka kategorii: NAGRODA ROKU, ŹRÓDŁO, WZMACNIACZ KOLUMNY, OKABLOWANIE, NIEZBĘDNIKI oraz WYDARZENIE ROKU. Nie dzieliliśmy natomiast nagród ze względu na kategorie cenowe. Wydaje się, że przy tej ilości testowanych urządzeń byłoby to bezcelowe.

Wszystkim wyróżnionym ciepło i serdecznie gratulujemy. Gratulacje niech w kodzie zerojedynkowym popłyną do wszystkich tych, którzy nagrodzone i wyróżnione urządzenia posiadają - mają szczęście trafiając na tak udane produkty! Prezentację zaaranżowaliśmy w ten sposób, że najpierw wymienione zostały poszczególne nagrody, zaś pod ich nazwami urządzeń i wydarzeń umieściliśmy link do oryginalnej recenzji lub artykułu, w którym je przedstawialiśmy. Obok zaś można znaleźć przekierowanie do laudacji (LAUDACJA).

PRODUKT ROKU

Przetwornik D/A AUDIONEMESIS DC-1 LAUDACJA
Preparaty czyszczące McKENIC LAUDACJA
Interkonekt VELUM NF-G SE BLUES LAUDACJA

ŹRÓDŁA

Odtwarzacz CD HARMAN/KARDON HD 970 LAUDACJA
Gramofon VPI ARIEL SCOUT LAUDACJA

WZMACNIACZE

Wzmacniacz zintegrowany LINEAR AUDIO RESEARCH AI-45 MkII LAUDACJA
Wzmacniacz słuchawkowy EDGAR SH-1 LAUDACJA
Wzmacniacz mocy MANLEY SNAPPER LAUDACJA
Wzmacniacz zintegrowany DARED VP-300B LAUDACJA

KOLUMNY

Kolumny wolnostojące KEF iQ5 LAUDACJA
Kolumny podstawkowe TOTEM MODEL 1 SIGNATURE LAUDACJA
Kolumny podstawkowe ERYK S. CONCEPT NUVO LAUDACJA
Kolumny podstawkowe DYNAUDIO SPECIAL TWENTY-FIVE LAUDACJA

PRZEWODY

Interkonekt AUDIONOVA PROTEUS + przewód głośnikowy ILLUMINATOR LAUDACJA
Przewód zasilający AC ARTECH POWART THUNDER LAUDACJA
Interkonekt cyfrowy RCA OYAIDE STRAIGHT LINE SL75R LAUDACJA

NIEZBĘDNIKI

Płyta CD Prinz Louis Ferdinand von Preußen "Complete Piano Trios" LAUDACJA
Wkładka gramofonowa SUMIKO BLUE POINT No. 2 LAUDACJA
Słuchawki ULTRASONE PROLINE2500 LAUDACJA
Przedwzmacniacz gramofonowy JJ283 LAUDACJA
Przedwzmacniacz gramofonowy MONACOR SPR-6 LAUDACJA

WYDARZENIE ROKU

Prapremiera wzmacniacza mocy ANCIENT AUDIO SILVER GRAND MONO" LAUDACJA
Wystawa AUDIO SHOW 2005 LAUDACJA© Copyright HIGH Fidelity 2004, Created by SLK Studio