2006-09-17

DEPECHE MODE
"THE BEST OF... VOLUME 1"


Premiera : 13 listopada.

"Jedna z największych brytyjskich popowych grup wszechczasów" - Sunday Telegrach

"Jedna z najbardziej odjazdowych kapel, jakie kiedykolwiek mieliśmy" - The Sun

"Mroczni władcy elektro-popu" - NME

Ogromnie wpływowi, okrzyknięci przez magazyn "Q" "najpopularniejszą grupą elektronicznej muzyki popularnej, jaką kiedykolwiek ujrzał świat" Depeche Mode w związku z upływem 25 jakże owocnych i pełnych sukcesów lat swojego istnienia, wydają swą drugą, po "The Singles 81-85'" z 1985 roku kolekcję "The Best Of...", która ukaże się 13 listopada tego roku.

Na ten niecierpliwie wyczekiwany album składa się siedemnaście przebojowych singli, które stanowią trafny przekrój przez nadzwyczajną i niezwykle zróżnicowaną na przestrzeni lat karierę zespołu. Płyta zawiera również jeden całkowicie nowy utwór, zatytułowany "Martyr", który pulsuje ich nieubłagalnie energetycznym brzmieniem i świetnie wpasowuje się w świetlaną historię. Singiel "Martyr" ukaże się na początku listopada. Ta inspirująca kolekcja klasyki Depechów ukazuje ich największe dotychczasowe dokonania - włączając takie przeboje jak "Just Can't Get Enough", "Everything Counts", "Personal Jesus", "Enjoy The Silenie" i "Precious". Wszystkie utwory pochodzą z jedenastu studyjnych albumów grupy, wydanych na przestrzeni lat 1981 - 2006.

Dave Gahan, Andy "Fletch" Fletcher i Martin Gore, którzy wchodzą w skład powstałej w 1981 roku grupy Depeche Mode, spędzili na brytyjskiej liście przebojów łącznie ponad 400 tygodni i w dalszym ciągu zdobywają niebywałe uznanie na całym świecie. Każda z ich pierwszych trzynastu płyt (nagranych w latach 1981 - 1998) wspinała się na szczyt listy Top Ten w Wielkiej Brytanii, podobnie zresztą jak album "Playing The Angel" z 2005 roku. Jako jeden z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich 25 lat Depeche Mode inspirowali całe pokolenia nowych muzyków, umacniając równocześnie swoją niepodważalną dziś wręcz reputację. W tym czasie sprzedali ponad 72 miliony płyt, oraz zagrali w ciągu swej dwudziestopięcioletniej kariery dla niewyobrażalnej liczby 30 milionów fanów. Stali się jednym z najbardziej szanowanych i najgoręcej wspieranych zespołów tworzących muzykę nowoczesną. Ich ostatnia płyta, "Playing The Angel", sprzedała się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy i wskoczyła na pierwsze miejsce listy przebojów w osiemnastu krajach, oraz znalazła się w pierwszej dziesiątce w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ponadto zdobyła tytuł Złotej Płyty w ośmiu krajach, oraz Platynowej Płyty w trzech kolejnych. Oprócz tego Depeche Mode zagrali w tym roku dla 2,5 miliona ludzi w 31 krajach, podczas światowej trasy, promującej krążek "Playing The Angel".

Poniżej kompletna lista utworów, jakie znalazły się na albumie "The Best Of..." zespołu Depeche Mode (w nawiasach tytuły krążków, z których pochodzą):

Personal Jesus ('Violater' 1990)
Just Can't Get Enough ('Speak And Spell', 1981)
Everything Counts ('Construction Time Again, 1983)
Enjoy The Silence ('Violator', 1990)
Shake The Disease ('The Singles 81-85', 1985)
See You ('A Broken Frame', 1982)
It's No Good ('Ultra', 1997)
Strangelove ('Music For The Masses', 1987)
Suffer Well ('Playing The Angel', 2005)
Dream On ('Exciter', 1991)
People Are People ('Some Great Reward', 1984)
Martyr* (Best Of)
Walking In My Shoes ('Songs of Faith and Devotion', 1993)
I Feel You ('Songs of Faith and Devotion', 1993)
Precious ('Playing The Angel', 2005)
Master And Servant ('Some Great Reward', 1984)
New Life ('Speak And Spell', 1981)
Never Let Me Down Again ('Music For The Masses', 1987)

Źródło: www.depechemode.com© Copyright HIGH Fidelity 2006, Created by SLK Studio